01.10.2015

PSL pokazał kandydatów. Ludowcy chcą w Sejmie zgody i mniejszości litewskiej

Polskie Stronnictwo Ludowe zaprezentowało kandydatów, którzy w Parlamencie reprezentować mają północno-wschodnią część kraju. Samorządowcy opowiedzieli o programie i chwalili się ile środków unijnych udało się im pozyskać. Prym wiódł w tym Tadeusz Chołko, który z dumą prezentował nowy budynek gminy.

- Wszyscy tutaj podkreślamy swoje chłopskie pochodzenie - mówił Tadeusz Chołko w czasie konferencji na której zaprezentowano kandydatów, którzy o miejsce w Parlamencie walczą z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Oprócz wójta gminy Suwałki zaprezentowano pozostałych lokali kandydatów. Najwyżej na liście jest Wiesław Żyliński, wicewojewoda podlaski.

- Aby region się rozwijał potrzebna jest współpraca między posłami. Tej jednak teraz brakuje. PSL jest partią zgody i zawsze namawia do współpracy - podkreślał ludowiec pochodzący z Sejneńszczyzny.

Region ten na listach PSL-u reprezentuje również Józef Chmielewski, rolnik z Tauroszyszek koło Puńska. W stronę północno-wschodniej granicy spogląda również Mieczysław Bagiński, kandydat na senatora i radny sejmiku wojewódzkiego wszystkich kadencji.

- Jeżeli mniejszość niemiecka ma swoją reprezentację w Sejmie, to może powinniśmy tam zarezerwować miejsca również dla mniejszości litewskiej - zastanawiał się samorządowiec z Łomży.

Na spotkaniu zabrakło najmłodszego stażem członka PSL-u. Cezaremu Cieślukowskiemu przyjazd na konferencję uniemożliwić miały obowiązki w ministerstwie zdrowia.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
Dodaj nowe ogoszenie