19.09.2015

Z regionu do Sejmu. Zobacz kandydatów z trzech powiatów

Trzy północne powiaty województwa podlaskiego reprezentować chce dwudziestu pięciu kandydatów z sześciu komitetów. Trzynastu pochodzi spoza Suwałk. Najwięcej z nich mieszka na Augustowszczyźnie.

Z Suwałk na listach komitetów, które zarejestrowały się na terenie całej Polski, znalazło się dwanaście nazwisk. Do tego oprócz czterech kandydatów z powiatu suwalskiego, jest jeszcze dziewięciu z okolic Sejn i Augustowa.

Wysoko na liście zjednoczonej Lewicy znajduje się Adam Rybakowicz. Augustowski poseł Twojego Ruchu zajął tam drugie miejsce. Dalej za nim jest Karolina Lipiec, bezpartyjna kosmetyczka z miasta nad Neckiem oraz Mariusz Józefowicz, emeryt z podsuwalskiego Płociczna.

Trzy osoby znalazły również miejsce na listach komitetu Kukiz’15. Można tam odszukać Mirosława Basiewicza ze Słobódki. To represjonowany przez bezpiekę opozycjonista, który obecnie prowadzi wydawnictwo. Oprócz niego jest tam jeszcze Magda Matwiejczyk, studentka z Lipska oraz Janusz Kopko , urzędnik i instruktor nauki jazdy z Piecek pod Filipowem.

Były poseł Leszek Cieślik zagościł ponownie na liście Platformy Obywatelskiej. Prezes suwalskiego PKS i były burmistrz Augustowa zajmuje tam szóstą pozycję. Dużo dalej za nim wpisano Witolda Racisa, doradcę rolniczego z Puńska.

Po dwóch powiatowych kandydatów mają również pozostałe komitety. Prawo i Sprawiedliwość reprezentuje Marcin Kleczkowski, samorządowiec z Augustowa oraz Barbara Karłowicz, przewodnicząca rady gminy Sejmy. Listę Korwina zasiliły nazwiska Marty Kozłowskiej, przedsiębiorcy z Płociczna oraz Andrzej Zdankiewicza, informatyka z Augustowa. Dwie „powiatowe” pozycje w Polskim Stronnictwie Ludowym zajmują natomiast Tadeusz Chołko, wójt gminy Suwałki od niedawna mieszkający w Płocicznie oraz Andrzej Kronkiewicz, urzędnik z Augustowa.

(mkapu)

serwis wyborczy suwalki24.pl - Wybory parlamentarne 2015

udostępnij na fabebook
20.09.2015, 19:46:52

Wyborca

Nie miejsce na liście się liczy a człowiek i jego osiągnięcia

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4636 4.5538
USD 0.00% 3.6465 3.7201
GBP 0.00% 5.1653 5.2697
CHF 0.00% 4.0335 4.1149
Dodaj nowe ogoszenie