05.10.2021

Bowling - sukces za sukcesem. Drużyna znów w elicie, Dominik Chomicz na Mistrzostwach Europy

Zespół Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu zajął 1. miejsce w Ekstralidze i po dwóch latach przerwy powrócił na najwyższy poziom rozgrywkowy w kraju - do Superligi.

W rozegranej w kręgielni "Król Kul" w Łodzi 8., ostatniej kolejce spotkań Suwalskie Stowarzyszenie Bowlingu reprezentowali Robert Chodorowski, który w tym turnieju osiagnął bardzo dobrą średnią 203 pkt., Dominik Chomicz, Wojciech Górski, Krzysztof Grzymkowski i Tomasz Żukowski.

Nasi zawodnicy do samego końca, do ostatnich pinów zaciekle walczyli o prymat z Siedleckim Klubem Bowlingowym, któremu przypadł srebrny medal. Brąz zdobyła Silesia Sosnowiec.

O dominacji suwalczan świadczy fakt, iż w klasyfikacji indywidualnej Ekstraligi zawodnicy Suwalskiego Stowarzyszenia Bowlingu zajęli pierwsze - Krzysztof Grzymkowski - średnia 198.85, trzecie - Dominik Chomicz (194.69) i piąte miejsce - Robert Chodorowski (191.66).

Dominik Chomicz powołany na Mistrzostwa Europy

Także w Łodzi w minioną niedzielę rozegrany został Turniej Kwalifikacyjny do Kadry Polski Polskiego Ziązku Kręglarskiego Bowlingu Sportowego. Uczestniczyło w nim czworo zawodników SSB:

W rywalizacji kobiet 9. lokatę zajęła Lilla Frydrych.

Wśród panów wygrał Patryk Preus przed Januszem Piterszakiem, a trzecie miejsce zajął najmłodszy z suwalczan, niedawny junior Dominik Chomicz.

Tomasz Żukowski był 17., a Robert Chodorowski 18.

Po tym turnieju kwalifikacyjnym, wczoraj ogłoszone zostały Powołania na Mistrzostwa Europy Kobiet (9 – 20 lutego 2022 w Aalborgu) i Mistrzostwa Europy Mężczyzn (19 – 30 stycznia 2022 w Helsinkach).

Wśród sześciu powołanych męski czempionat znalazł się Dominik Chomicz.

Jak czytamy w komunikacie, zawodnicy otrzymają od Związku dofinansowanie w wysokości 2000 zł na pokrycie kosztów wyjazdu. Orientacyjny koszt całego wyjazdu to około 5000 – 6000 zł.