19.12.2022

Bowling. Dominik Chomicz i Tristan Chomicz mistrzami Polski

Łódzka kręgielnia Król Kul gościła uczestników Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Bowlingu Sportowym do lat 12, 15, 19 i 21.

Suwalskie Stowarzyszenie Bowlingu reprezentowali bracia Dominik oraz Tristan Chomiczowie i obaj wrócili z Łodzi ze złotymi medalami.

Tristan Chomicz stanął na najwyższym podium w rywalizacji do lat 12. Drugie miejsce zajął Michał Salwa (ZSB Zielona Góra), a trzeci był Szymon Bałon (OKB Ostrołęka).

Dominik Chomicz, reprezentant kraju, uczestnik już kilku międzynarodowych imprez, triumfował w Łodzi w kategorii Masters. Srebro przypadło Mikołajowi Czarneckiemu (WKB Warszawa), a brąz Aleksowi Szczepaniakowi (ZSB Szczecin).

Bracia Chomiczowie na co dzień występują w Suwalskiej Lidze Bowlingowej, w mistrzowskiej drużynie Tito Trans. Dominik został najlepszym graczem poprzedniej, 12. edycji SBL.