04.03.2020

Suwalska Liga Bowlingowa - zakończenie 11. edycji. Będą za sobą tęsknić [wideo i zdjęcia]

Zacięta ostatnia kolejka, a po niej podsumowanie prawie półrocznej rywalizacji i wręczenie nagród zwieńczyły rozgrywki amatorów bowlingu w kręgielni Mk Bowling.

Zwycięzca był znany już od kilku tygodni. Pierwsze miejsce zajęła debiutująca w 18-zespołowej stawce, ale złożona z ligowych wyjadaczy drużyna Olimpia Fitness Club. Pod firmą Jacka Kruchelskiego, byłego piłkarza Wigier Suwałki, występowali uczestnicy mistrzostw świata Robert Chodorowski i junior Dominik Chomicz, który ostatnio dokonał niebywałej rzeczy - na treningu i dzień później na zawodach rzucił 300 punktów, czyli osiagnął absolutne maksimum w tej dyscyplinie. W Olimpii grają Stanisław Poświatowski, wicemistrz świata osób niedowidzących i kolejni zawodnicy występującego w ogólnopolskiej 1 lidze KB Suwałki: Tomasz Żukowski i Wojciech Górski. Tak silny zespół doznał jednej porażki, a sprawcą sensacji była ekipa No Name.  

Sześć punktów mniej od Olimpii Fitness Club, ale i sześć więcej od trzeciej drużyny zgromadził Drewtark Sejny. Zwycięzca ostatnich dwóch edycji wicemistrzostwo potraktował jako sukces. Wiesław Frydrych, Lilla Frydrych, Józef Zawadzki i triumfator klasyfikacji indywidualnej Krzysztof Grzymkowski jesienią podejmą jednak walkę o powrót na tron.

Do końca trwała pasjonująca walka o trzecią pozycję. Swoje mecze zgodnie wygrały mające tyle samo punktów Gastronomia Michał Syryca, Aquael i PEC Suwałki. Małe punkty zadecydowały o tym, że po raz pierwszy na podium rozgrywki zakończyła drużyna firmowana przez Michała Syrycę, innego byłego piłkarza Wigier. Najskuteczniejszy w Gastronomii był Paweł Masłowski, a za nim Dariusz Ołów, Marek Zaborowski, Waldemar Kołodziej i Waldemar Borysewicz.    

Wyniki 17. kolejki

 

Wyniki indywidualne drużynami znajdziesz TUTAJ

 

Końcowa tabela

 

Do ostatniego rzutu trwała walka o miejsce w czołowej 16 klasyfikacji indywidualnej. Wygrał ją Krzysztof Grzymkowski, ktory otrzymał nagrodę dla najlepszego zawodnika ligi. Najlepsza zawodniczką została Anna Szydłowska z Aquaelu. Nagrodę specjalną prezesa Mir Gazu otrzymała zaś Krystyna Żuchowska z Linde Mir Gaz.

Potem nastąpiło już uhonorowanie poszczególnych zespołów i rozmówki z ich kapitanami. Zgodnie powtarzali, że już tęsknią, że nie będą mogli doczekać sie jesieni, kiedy ruszy 12. edycja Suwalskiej Ligi Bowlingowej.  

 

 

Klasyfikacja Masters 


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
10.03.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
03.10.2023

mieszkanie

03.10.2023

Sprzedam

02.10.2023

Kierowca kat. C+E

Dodaj nowe ogoszenie