11.10.2018

Beata Szydło na konwencji PiS w Suwałkach: Teraz czas na samorządy [zdjęcia]

Do udziału w wyborach 21 października i głosowania na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości nawoływała wicepremier Beata Szydło. „Rozwiązaliśmy najpilniejsze bolączki, teraz czas na samorządy” – apelowała.

- Wójtowie, burmistrzowie, prezydenci albo będą chcieli współpracować, albo będą uważali, że pójdą własną drogą, a tak naprawdę nie wykorzystają szansy – przekonywała.     

Cały rząd włączył się w kampanię wyborczą, bo chce mieć partnerów,  najlepiej ludzi ze swojej partii w sejmikach, gdzie dzisiaj ma władze w tylko 1 z 16, miastach, powiatach i gminach.

Beata Szydło wymieniała sukcesy swojego rządu i swojego następcy, Mateusza Morawieckiego, a zaliczyła do nich obniżenie wieku emerytalnego, program 500+, reformy oświaty, szkolnictwa wyższego, sądów, wielkie inwestycje i  rozwój gospodarki.

- Polacy nas wybrali, bo to Polacy, po spotkaniach z nami nawet w najmniejszych miejscowościach, napisali program Prawa i Sprawiedliwości – przemawiała. – Dotrzymujemy słowa i po zwycięstwie w wyborach samorządowych sprawimy, by ludzie godnie żyli w swoich małych ojczyznach – obiecywała.

Świeże powietrze i dworzec kolejowy dla Suwałk   

Beata Szydło była gościem drugiej konwencji Prawa i Sprawiedliwości  w Suwałkach. Podobnie, jak w pierwszej, uczestniczyli w niej kandydaci do poszczególnych urzędów i szczebli samorządu gmin, miasta i powiatu, a przemawiali poseł i wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, kandydat na prezydenta Suwałk Grzegorz Mackiewicz i lider listy PiS do sejmiku Romuald  Łanczkowski.

- Wystarczy porównać, jak Polska wyglądała w 2015 roku, a jaka jest teraz – mówił Jarosław Zieliński. – Dobra zmiana musi wreszcie dotrzeć do Suwałk, gdzie wciąż rządzą postkomuniści, byli agenci, układy i nepotyzm. Suwalczanie chcą odetchnąć świeżym powietrzem. Dlatego proszę o powszechny udział w wyborach. Ludzi jest więcej niż billboardów i establishmentu. Zróbmy wszystko,  byśmy w Warszawie nie musieli wstydzić się swojego samorządu – powtórzył apel.

- Stańcie za mną murem, namówcie do udziału w wyborach swoich krewnych i znajomych  – apelował Grzegorz Mackiewicz, który omówił najważniejsze punkty swojego programu wyborczego. – Jestem dumny z tego, ze kandyduje z ramienia Prawa i Sprawiedliwości, że jestem działaczem tej partii . Spełnię obietnice, a będzie mi łatwiej, bo będę mógł ściśle współpracować z rządem.

Na koniec Jarosław Zieliński wymienił inwestycje, jakie rząd Prawa i Sprawiedliwości realizuje lub będzie realizował w Suwałkach - o obwodnicy i nowych siedzibach komendy straży miejskiej, sadu rejonowego i prokuratury, hali produkcyjnej dla osadzonych w Areszcie Śledczym.

- Z władzami PKP SA rozmawiamy też o dworcu kolejowym, który powinien być położony przy Utracie – opowiadał Jarosław Zieliński. – Pociągi muszą bezkolizyjnie dojeżdżać do centrum. To jest mój pomysł, który teraz w kampanii „przejął” obecny prezydent. Powtarzam, trzeba współpracy rządu z samorządami, wtedy będziemy mieli lepsze efekty.    

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
05.29.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie