19.10.2018

Bogdan Borusewicz wsparł kandydatów Koalicji Obywatelskiej: Nie przyjechałem z konfetti

Przyjechałem poprzeć wszystkich kandydatów Koalicji Obywatelskiej i Mariusza Szmidta na prezydenta Suwałk – mówił na Placu Marii Konopnickiej wicemarszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz. – Idźcie zagłosować.

 - Nie przyjechałem z konfetti, manna nie poleje się  z nieba – kontynuował legendarny działacz opozycji antykomunistycznej i NSZZ „Solidarność”. – Trzeba być ostrożnym w obietnicach – ostrzegał.

Zdaniem Bogdana Borusewicza, PiS zamienił niedzielne wybory w plebiscyt, kto jest za, a kto przeciw rządzącej partii.

- W samorządową kampanię PiS zaangażował cały rząd. To świadczy o nerwowości, o tym, ze boi się porażki  – przekonywał wicemarszałek. – Stad skandaliczne spoty, stąd groźby pod adresem naszej kandydatki w Łodzi. PiS macha brzytwą na wszystkie strony.

O plebiscycie mówił też poseł Platformy Obywatelskiej Robert Tyszkiewicz.

- Ważą się losy Polski w Europie, PiS jest za Polexitem – przestrzegał szef PO w województwie. – Te wybory będą szczególnie ważne dla Polski Wschodniej, która czerpie garściami z Unii Europejskiej. Dlatego idźcie na wybory i oddajcie głos na najbardziej proeuropejską Koalicję Obywatelską.

Poseł Tyszkiewicz zachęcał do poparcia kandydatów do rady miejskiej i sejmiku oraz kandydata Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Suwałk.

- Suwałki potrzebują świeżego spojrzenia, a Mariusz Szmidt sprawi, że miasto będzie szybciej się rozwijało – przekonywał Robert Tyszkiewicz.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie