08.10.2018

Bogdan Dyjuk, kandydat do sejmiku: Fundusze do wszystkich gmin, a nie tylko do Białegostoku

Szanowni Państwo, przed czterema laty w wyborach do Sejmiku Województwa Podlaskiego zaufaliście mi i dzięki Państwa głosom zostałem radnym.

Jestem przekonany, że przez ten czas godnie reprezentowałem nasz okręg (powiaty: augustowski, moniecki, sejneński, sokólski i suwalski). To udzielone zaufanie zdopingowało mnie do intensywnej pracy na rzecz regionu.

Mandat radnego łączyłem z pracą w Zarządzie Województwa. Odpowiadałem za jakże ważną opiekę zdrowotną. Moim priorytetem była poprawa warunków leczenia w szpitalach, zakup nowoczesnego wyposażenia, wdrażanie nowych, dotychczas niedostępnych metod leczenia. Dzięki wspólnej pracy mogliśmy te zamierzenia zrealizować. Na samorządowe jednostki: szpitale wojewódzkie, ośrodek rehabilitacji czy Centrum Onkologii w minionych 4 latach przeznaczyliśmy 182 mln zł. Mam satysfakcję również dlatego, że następowało to równomiernie w całym województwie. W kolejnej kadencji podejmę działania dotyczące realizacji projektu teleopieki w regionie. Wiem jak to zrobić.

Innym działaniem, do którego przywiązuję dużą uwagę, jest rozwój turystyki w województwie. Dążyłem do wykorzystania potencjału turystycznego naszego regionu. Brałem aktywny udział w pracach nad rozszerzeniem statusu przejścia granicznego z Białorusią na Kanale Augustowskim, aby granicę można było przekraczać także rowerem i pieszo. Z mojej inicjatywy powstały dwie nowe trasy turystyki pielgrzymkowej, na trakcie których znalazły się kościoły i Sanktuaria w Sokółce, Suchowoli, Różanymstoku, Krasnymborze, Lipsku, Studzienicznej, Sejnach i Wigrach oraz szlak rowerowy August Velo. Zaangażowałem się w pozyskanie środków na rewitalizację Sanktuarium w Studzienicznej, Bazyliki w Sejnach i Klasztoru na Wigrach.

Dla nas wszystkim, dla rozwoju województwa niezwykle ważne są także dobre drogi. Cieszę się, że trwa przebudowa drogi Sokółka – Dąbrowa Białostocka. W planie na przyszły rok jest budowa wiaduktu w Sokółce oraz nastąpi remont drogi Lipsk – Lipszczany. W kolejnej kadencji najważniejsze dla mnie będzie rozpoczęcie modernizacji drogi Suwałki – Filipów. Byłem autorem programu wsparcia budowy dróg powiatowych w województwie, w którym każdy powiat mógł skorzystać z dofinansowania.

Istotą rozwoju województwa jest to, aby następował on równomiernie, aby fundusze trafiały do wszystkich powiatów i gmin, a nie tylko do Białegostoku. To będzie priorytetem mojej działalności w Sejmiku następnej kadencji. Jeżeli myślicie Państwo podobnie, to głosujcie na mnie 21 października br.

 

Liczę na Państwa poparcie. Bądźmy razem w tych najważniejszych dla społeczności lokalnych wyborach, bo tylko wspólnie zrobimy więcej i lepiej.

 

Pozdrawiam serdecznie

(podpis)

 

Proszę o zaufanie 21 października 2018r.

 

                                                                                                                                                                   
                                                    Materiał sfinansowany ze środków KWW Polskie Stronnictwo Ludowe
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie