15.10.2018

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk:Grzegorz Mackiewicz kłamie w sprawie sytuacji finansowej miasta

Kłamstwa Grzegorza Mackiewicza dotyczące budżetu Miasta Suwałk – tak zatytułował swoją poniedziałkową konferencję Czesław Renkiewicz.

Spotkanie z dziennikarzami było reakcją na ubiegłotygodniową konferencję kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk, podczas której mówił m.in. o braku planowania inwestycji oświatowych, braku zdolności kredytowej i zadłużeniu miasta.

Jeszcze w piątek walczący o ponowny wybór prezydent wskazał na kłamstwa, odsyłał konkurenta do lektury ustawy o finansach publicznych oraz zamieszczonego na stronie Urzędu Miejskiego budżetu i wahał się, czy nie pozwać Grzegorza Mackiewicza do sądu w trybie wyborczym.

- Uznałem, że poinformowanie mieszkańców o faktycznym stanie finansów miasta na konferencji prasowej, wypunktowanie kłamstwa po kłamstwie będzie lepszym  rozwiązaniem niż orzeczenie sądu – mówi Czesław Renkiewicz.

- Gdyby sprawa trafiła do drugiej instancji, wyrok mógłby zapaść dopiero w czwartek, a więc krótko przed wyborami – dodał Łukasz Kurzyna, szef sztabu KWW Łączą nas Suwałki – Czesław Renkiewicz, na co dzień zastępca prezydenta odpowiedzialny za sprawy gospodarcze.

Tak jak wspomagający się od początku kampanii informacyjnymi planszami Grzegorz Mackiewicz, tak Czesław Renkiewicz plansza za planszą przedstawiał swoje racje, wymieniał liczby, kwoty. Mówił, ile milionów złotych miasto przeznaczyło w ostatnich dwóch latach na inwestycje oświatowe, o nadwyżce operacyjnej w budżecie na zabezpieczenie prowadzonych inwestycji, o zdolności do zaciągania kredytów, niższym niż podaje Grzegorz Mackiewicz zadłużeniu miasta i wskaźniku zadłużenia.

- Grzegorz Mackiewicz rysuje katastroficzną sytuację, a przecież wskaźnik 60 proc. nie obowiązuje od kilku lat, to już historia  – raz jeszcze Czesław Renkiewicz odesłał rywala do przeczytania ustawy.  – Wiedzę trzeba zgłębiać cały czas.

Ubiegający się o wybór na trzecią kadencję Czesław Renkiewicz odpierał też zarzut, że przypisuje sobie zasługi za działania, na które prezydent Suwałk nie ma i nie będzie miał wpływu (obwodnica Suwałk, budowa dróg wojewódzkich, plany budowy dworca kolejowo-autobusowego itp.

- Odpowiadam za utrzymanie dróg wojewódzkich i krajowej w granicach miasta – tłumaczył prezydent. – Opiniowaliśmy przebieg obwodnicy i zmienialiśmy plany przestrzennego zagospodarowania, zachęcam, by dworzec był wspólną inwestycją miasta oraz państwowych PKP SA i BGK Nieruchomości. Nie mogę stać z boku i się przyglądać, prawo mi nawet na to nie pozwala – mówił Czesław Renkiewicz i odpowiadając na kolejny zarzut dodał, że ani on , „ani nikt w ratuszu” nie blokował podwyżek w spółkach komunalnych.

WD

 

[11.10.2018] Czesław Renkiewicz o możliwym procesie wyborczym z kandydatem PiS i oświatowych inwestycjach

[10.10.2018] Grzegorz Mackiewicz, kandydat PiS na prezydenta Suwałk: Nikogo nie będę zwalniał

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie