19.10.2018

Czesław Renkiewicz: Wierzę w mądrość suwalczan

Idźmy do wyborów, współdecydujmy, bądźmy razem, zróbmy więcej – mówił podczas konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, ubiegający się o ponowny wybór prezydent Suwałk. – Głosujcie na moją drużynę i moją skromną osobę – apelował.

Prezydent ocenił kampanię, trzecią w jego karierze rywalizację o najważniejszy urząd w mieście.

- Mieliśmy do czynienia z coraz najbrutalniejszą walką o władzę, nie liczeniem się z nikim i z niczym, dyskredytowaniem ludzi, sięganiem po teczki IPN  - opowiadał.  – Starałem się prostować zarzuty, ale oskarżający mnie za nic mają prawomocne wyroki sądu. Także dlatego też nie zdecydowałem się  pozwać w trybie wyborczym konkurenta, według którego miasta wkrótce zbankrutuje. Bez względu na orzeczenie sądu, bym przegrał.

Czesław Renkiewicz i jego drużyna w krótkim czasie odbyli 2-3 tysiące bezpośrednich spotkań. W zdecydowanej większości byli odbierani życzliwie.

- Nie można dać się zwariować – uważa prezydent. – Wierzę w rozsądek i mądrość suwalczan. W niedzielę wybory, a po nich trzeba normalnie żyć. Nic się nie kończy, a wszystko może się zacząć.  

O trudach kampanii bezpośredniej, jej zabawnych i smutnych momentach opowiadał Zdzisław Przełomiec, przewodniczący rady Miejskiej kończącej się kadencji.

- Kampania bezpośrednia ma to do siebie, że nie może być negatywna. Udało się nam dotrzeć do kilkunastu tysięcy osób, zobaczyć, jak mieszkają, z jakimi borykają się problemami. Niektórzy nie wiedzieli, że czekają nas jakieś wybory.

Wojciech Pająk, spec od nowoczesnych technologii chwalił się bardzo dobrym zagospodarowaniem przestrzeni wirtualnej, dyskusjami w mediach społecznościowych toczonymi do późnej nocy, liczbą 1400 fanów na facebookowym profilu ugrupowania Łącza nas Suwałki.      

- Z naszego ugrupowania kandydują osoby, które gwarantują, że w Suwałkach nie będzie źle – zachwalał i dziękował im za start Czesław Renkiewicz. – Mamy pomysły, chcemy rozwijać Suwałki, wiemy co i jak robić oraz skąd wziąć na to pieniądze. Od 12 lat udowadniam, że jestem osobą rzetelną. Głos oddany na mnie i kandydatów komitetu Łącza nas Suwałki” nie będzie głosem straconym.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.02.2024

Spawacz-Ślusarz

21.02.2024

Kierownik Budowy

Dodaj nowe ogoszenie