23.10.2018

Czesław Renkiewicz: Wygraliśmy, Ewa Sidorek radną na chwilę, liczymy na współpracę z sejmikiem

Prezydent Czesław Renkiewicz i radni jego komitetu Łączą nas Suwałki dziękowali podczas dzisiejszej konferencji za poparcie w niedzielnych wyborach samorządowych.

Czesław Renkiewicz otrzymał o 5700 głosów więcej niż 4 lata temu, zwyciężył w I turze.  Jego ugrupowanie zwiększyło stan posiadania z 8 do 12 radnych i ma większość w samorządzie.

- Wybory, które , oceniam, wygraliśmy, pokazały po pierwsze, że mieszkańcy aprobują to, co działo się w Suwałkach w ostatnich kilku latach i że oczekują od nas wszystkich spokojnej, rzetelnej, uczciwej,  solidnej pracy na rzecz tego miasta i mieszkańców  oraz ze nie aprobują wojen, walk i dzielenia na lepszych i gorszych – mówił Czesław Renkiewicz. – Zrobimy wszystko, żeby zrealizować nasze obietnice, nasz program.

On sam zrzeknie się uzyskanego w niedzielę mandatu, a pytany, czy to samo uczyni Ewa Beata Sidorek, zastępca prezydenta odparł:

- Pani prezydent wygrała wybory,  jest radną rady miejskiej, a czy będzie? Nie wiem, być może przez chwilę będzie. Nie planuję większych roszad.    

- Jest nowe rozdanie, ale jestem człowiekiem ewolucji, a nie rewolucji. Decyzje kadrowe będą podejmowane w sposób przemyślany i uporządkowany. Na pewno nie doprowadzę do utraty wartościowych ludzi tracić – mówił o przyszłości swoich zastępców. 

Jeżeli Ewa Beata Sidorek, która uzyskała drugi po Czesławie Renkiewiczu wynik w wyborach do rady,  zrezygnuje z mandatu, wprowadzi w zakłopotanie  976 osób, które na nią głosowały. Za to, żeby pozostała ona zastępczynią prezydenta, najmocniej trzyma kciuki Wojciech Pająk. Wówczas to on wejdzie do samorządu, z jednym z najmniejszych ze wszystkich radnych poparciem (259 głosów).    

PiS nie jest straszny

Zdzisław Przełomiec, dotychczasowy przewodniczący rady przypomniał, że chociaż w samorządzie miasta było 9 radnych z opozycyjnego klubu Prawo i Sprawiedliwość, to aż 90 procent z 600 uchwał zostało przyjętych jednogłośnie. Dlatego też władze Suwałk liczą na dobrą współpracę  z nowym sejmikiem, w którym większość zdobyło Prawo i Sprawiedliwość  i zarządem województwa.

- Suwałki są drugim co do wielkości miastem w województwie, przygotowujemy bardzo dobre projekty – mówił Czesław Renkiewicz. – Już raz, w 2010 roku  współpracowałem z pochodzącym z nadania PiS marszałkiem Dariuszem Piontkowskim i wyglądało to dobrze.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie