23.08.2018

Grzegorz Gorlo, Leszek Lewoc i Jerzy Ząbkiewicz w jednym komitecie. Kto na prezydenta?

Suwalskie Porozumienie Prawicy, wsparte przez Kukiz 15, zarejestrowało komitet wyborczy. Nie wytypowało jeszcze kandydata na prezydenta, zaprasza chętnych do zasiadania w radzie miejskiej.

- Nasze listy są otwarte, zapraszamy wszystkich, którzy chcą zmieniać miasto – mówi Grzegorz Gorlo. -  Nie zapraszamy tych, którzy szukają pracy i stanowisk dyrektorskich. Jednoczy nas idea - przestrzeń wolności, budowa społeczeństwa obywatelskiego.

Grzegorz Gorlo przez 16 lat był radnym Prawa i Sprawiedliwości. W obecnej kadencji był szefem klubu radnych PiS, mandat złożył kilka miesięcy temu. Dyrektor MOPR Leszek Lewoc działał w Zjednoczeniu Chrześcijańsko-Narodowym i Lidze Polskich Rodzin.

Jerzy Ząbkiewicz, przedsiębiorca, społecznik i ławnik sądowy, wielokrotnie kandydował do rady, startował w wyborach na prezydenta Suwałk.  Jeszcze kilka tygodni temu, kiedy w Suwałkach gościł Pawel Kukiz, Ząbkiewicz opowiadał, że ponownie będzie ubiegał się o najważniejszy urząd w mieście. Teraz nie jest to takie oczywiste.

- Wszyscy jesteśmy brani pod uwagę – przekonywał podczas czwartkowej konferencji Grzegorz Gorlo, zapytany o kandydata Suwalskiego Porozumienia Prawicy na prezydenta Suwałk.

Oprócz wymienionych, w konferencji uczestniczyli Andrzej Marcówka, emerytowany policjant, przedsiębiorca, ławnik i społecznik oraz Janusz Kopko, wyborczy koordynator ruchu Kukiz 15 w naszym regionie.

- W wyborach do rady Powiatu Suwalskiego Kukiz 15 wystawi własna listę – informuje Janusz Kopko. – W mieście działamy w ramach komitetu Suwalskiego Porozumienia Prawicy.

Generalnym postulatem SPP jest odpartyjnienie samorządów, przywrócenie ich obywatelom.

- W 1990 roku podczas pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych hasłem komitetów obywatelskim było „Nie tylko rząd” – przypomniał Leszek Lewoc.

SPP będzie dążyło do powołania osiedlowych rad samorządowych, najmniejszych struktur, które sprawdzają się w innych miastach. Kolejne postulaty mówią o poszerzeniu kontaktów z Polonią mieszkającą na Litwie, Białorusi czy Ukrainie i umożliwieniu jej zamieszkania i podjęcia pracy w Suwałkach, o większym wykorzystaniu doświadczenia osób niepełnosprawnych, emerytów i rencistów oraz o partnerskim traktowaniu przez władze miasta wszelkich inicjatyw gospodarczych i społecznych.

WDudostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.27.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
26.02.2024

Szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie