27.08.2018

Grzegorz Mackiewicz, kandydat PiS na prezydenta Suwałk: Idziemy po władzę

Idziemy po władzę, chcemy mieć większość w samorządzie i zmieniać to miasto na lepsze – oznajmił podczas swojej pierwszej w tej kampanii konferencji prasowej Grzegorz Mackiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Suwałk.

Grzegorz Mackiewicz ubiegał się o najważniejszy urząd w mieście 8 lat temu. Uzyskał 18,7 proc. głosów. Przed czterema laty kandydatem PiS był Grzegorz Gorlo, w mijającej kadencji przewodniczący klubu radnych PiS, który kilka miesięcy temu złożył mandat, a teraz znalazł się w komitecie Suwalskiego Porozumienia Prawicy.

- Nie ukrywam, że Grzegorz Gorlo działa na rzecz osłabienia mojej kandydatury – mówi Grzegorz Mackiewicz. – Jestem członkiem zarządu okręgowego Prawa i Sprawiedliwości, sprawdzę, czy wciąż należy on do naszej partii.

Przed rezygnacją Gorli, 9-osobowy klub PiS był największym w liczącej 23 radnych Radzie Miejskiej. Radni PiS, dawni i młodzi działacze i sympatycy tej partii znaleźli się w 15-osobowym sztabie wyborczym Grzegorza Mackiewicza.

 

 

Konferencję inaugurującą kampanię 52-letni kandydat PiS, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego Polskiej Spółki Gazownictwa w Białymstoku i przewodniczący Rady Powiatu Suwalskiego, poświęcił komunikacji miejskiej.

Po krytyce obecnie rządzących miastem i zarządzających komunikacją, obiecał darmowe przejazdy posiadaczom karty mieszkańca, budowę centrów przesiadkowych przy Armii Krajowej, zakup klimatyzowanych autobusów na gaz i elektrycznych, nową siatkę połączeń, rozbudowę połączeń z miejscowościami wokół miasta – odpłatnych, uruchomienie nocnych połączeń autobusowych i likwidację strefy płatnego parkowania w centrum miasta.

- Po jej utworzeniu, ulica Kościuszki wymarła – przekonuje Grzegorz Mackiewicz. – Zadaniem samorządu jest budowa parkingów, a nie nakładanie danin na mieszkańców.

Wyborcze hasło  „Zmiana na lepsze” towarzyszyć będzie kolejnym konferencjom tematycznym, a najważniejszym punktem kampanii ma być planowana na połowę września konwencja wyborcza z udziałem znanych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Wojciech Drażba 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie