27.09.2018

Grzegorz Mackiewicz, kandydat PiS na prezydenta Suwałk: lepiej zadbam o mieszkańców i środowisko

Natychmiastowego obniżenia czynszów dzierżawnych za tereny zielone domaga się od Czesława Renkiewicza, prezydenta miasta Grzegorz Mackiewicz, kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach na to stanowisko.

- Ludzie robią przysługę, dbają o zieleń na zbędnych dla miasta terenach, a prezydent w styczniu podwyższył im czynsz o 500 procent – mówił Grzegorz Mackiewicz na swojej piątej już tematycznej, poświęconej ochronie środowiska konferencji. – Tak ma wyglądać realizacja hasła „Łączą nas Suwałki”? Mieszkańcy przestana uprawiać te działki, zwrócą je miastu i będziemy mieli ugory.  

O błędnych, ich zdaniem, poczynaniach obecnie rządzących mówili radny Bogdan Bezdziecki i szef WKU Jarosław Kowalewski, kandydaci w wyborach do samorządu. Omówili punkty z poniższej planszy:

 

- Nawet w instytucjach Unii Europejskiej mówi się, że zimą, przez dymiące kominy na osiedlach domów jednorodzinnych, Suwałki należą do najbardziej zanieczyszczonych miast – przekonywał Grzegorz Mackiewicz. – Trzeba zrobić wszystko, żeby e „kopciuchy” jak najszybciej zniknęły z suwalskich budynków. Ruszył rządowy program „Czyste powietrze”, a ja obiecuje, że po wygraniu wyborów, corocznie przeznaczać będziemy z budżetu miasta milion zł na wymianę pieców.

Natychmiast, zdaniem Grzegorza Mackiewicza, należy podłączyć do sieci ciepłowniczej kamienice i budynki w centrum Suwałk, rozpocząć wymianę autobusów taboru komunikacji miejskiej na elektryczne lub napędzane gazem oraz doposażyć oczyszczalnię ścieków, by nie powtórzył się wyciek, jaki miał miejsce w końcu lipca.  

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości mówił o konieczności rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej, obiecał budowę dwóch parków na osiedlu Północ.

 

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie