25.09.2018

Mariusz Szmidt, kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Suwałk: Zlikwiduję płatne parkowanie

Utworzenia w Suwałkach jadłodzielni chce Mariusz Szmidt, reprezentant Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej w wyborach na prezydenta Suwałk. Zaapelował do kandydatów innych ugrupowań, by ujęli tę sprawę w swoich programach wyborczych.

- Jadłodzielnia powinna być wspólną sprawą - przekonuje 34-letni ekonomista, pracownik ARR Ares, wykładowca suwalskiej PWSZ. – Utworzenie miejsca,  w którym mieszkańcy zostawialiby zbędne dla nich produkty żywnościowe kosztowałoby około 15 tys. zł.

Podczas konferencji zorganizowanej na skrzyżowaniu Chłodnej i Kościuszki Mariusz Szmidt obiecał, że jeśli zostanie prezydentem, zlikwiduje strefę płatnego parkowania.

- Parkingi powstały z pieniędzy podatników  – przypomniał kandydat. – Nie można pobierać od nich kolejnych opłat.

W jego programie znalazła się przebudowa kilku najbardziej zakorkowanych skrzyżowań, na czele z rondem na Sikorskiego i Bulwarowej, poprawa nawierzchni ulic Kościuszki i Noniewicza oraz  stworzenie specjalnego funduszu na remont i budowę chodników,  z coroczną stała kwota przeznaczoną na ten cel.   

W odróżnieniu od Czesława Renkiewicza, który widzi potrzebę budowy u zbiegu Utraty i Kolejowej dworca kolejowo-autobusowego, Mariusz Szmidt chce w Suwałkach kolejowego dworca przelotowego, usytuowanego na obrzeżach miasta.  

Mariusz Szmidt wybiega też w przyszłość i obiecuje uruchomić program pomiaru hałasu w otoczeniu powstającego lotniska lokalnego. Jeżeli będzie on uciążliwy, mieszkańcy otrzymają z kasy miejskie dopłaty do dzwiękoszczelnych okien i drzwi.

WD


udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2023 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie