11.07.2018

Mariusz Szmidt kandydatem Platformy i Nowoczesnej na prezydenta Suwałk. Nowe piętro [zdjęcia]

Niech zwycięży młodość wsparta doświadczeniem każdego z was – nawołuje Mariusz Szmidt, 33-letni pracownik Agencji Rozwoju Regionalnego Ares, kandydat Koalicji Obywatelskiej - .Nowoczesnej i Platformy Obywatelskiej na prezydenta Suwałk.

Mariusz Szmidt, suwalczanin, absolwent II LO, ukończył zarzadzanie i marketing na UWM w Olsztynie, doktoryzuje się na wydziale ekonomicznym UwB. Jego droga zawodowa jest podobna do tej, jaką przeszła Anna Naszkiewicz, szefowa suwalskich struktur Platformy Obywatelskiej i wicemarszałek województwa. Przez 8 lat pracował w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód, ostatnio jako dyrektor działu projektów i usług, a teraz jest dyrektorem funduszu pożyczkowego i poręczeniowego ARR Ares, a także nauczycielem akademickim.

- Decyzja o kandydowaniu nie była łatwa, trudno jest stanąć po tej drugiej stronie – przyznaje Mariusz Szmidt. – Namówili mnie głównie rówieśnicy. Moje pokolenie, młode i kompetentne, gotowe jest na wyzwania, na angażowanie się w lokalną politykę i działanie na rzecz małych ojczyzn.             

W sali hotelu Loft kandydata zaprezentowali szefowie obu partii oraz regionalni i  lokalni działacze.

- Suwałkom potrzebna jest zmiana pokoleniowa, nowy gospodarz – przekonywała Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej . – Mariusz Szmidt jest człowiekiem, z którym pójdziemy po zwycięstwo.

- Suwałki, Podlasie są dla nas wielkim wyzwaniem – wtórował Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Miastu potrzebny jest dobry samorząd i dobry prezydent.

Platforma chce zmiany, nowego kroku i piętra

W wyborach samorządowych 2006 Platforma nie wystawiała własnego kandydata w Suwałkach. Popierała Józefa Gajewskiego. W 2010 roku, po klęsce w I turze Agnieszki Rzatkowskiej, w drugiej poparła Czesława Renkiewicza.  Cztery lata temu posłała w bój swoją posłankę Bożenę Kamińską, przez który to ruch Czesław Renkiewicz wygrał dopiero w drugiej turze.

- Teraz także nie popieramy obecnego prezydenta, bo mamy własnego, koalicyjnego kandydata – tłumaczy Robert Tyszkiewicz, dowodzący wojewódzkimi strukturami Platformy. - Mariusz Szmidt po studiach nie wyjechal z rodzinnego miasta, tutaj zbudował swój osobisty sukces. To nowy człowiek, a Suwałki potrzebują nowego kroku, nowego piętra, nowej generacji ludzi w samorządzie.     

Anty-PiS

- Informacje o kandydacie na prezydenta Suwałk podajemy w Suwałkach, a nie, jak Prawo i Sprawiedliwość, w Warszawie – mówi poseł Nowoczesnej Krzysztof Truskolaski. – Trwa batalia o kształt naszych małych ojczyzn. Nie pozwolimy, by samorządy były zarządzane z Nowogrodzkiej, nie damy ich scentralizować.

- Suwałki nie były bastionem PiS-u i nigdy nim nie będą. Zwyciężymy  – przekonywała zebranych Bożena Kamińska.

Zacznie się kampania, będzie program

- Nie mogę nic mówić o swoim programie wyborczym, dopóki wybory nie zostaną zarządzone i nie zacznie się oficjalna kampania – mówi Mariusz Szmidt. – Dopiero wtedy przedstawię program. Poza tym, dozowanie informacji jest elementem strategii wyborczej – kończy.

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.25.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie