10.10.2018

Mateusz Morawiecki w Suwałkach: Polska jest jak rozbity dzban [zdjęcia]

Prezes Rady Ministrów, który aktywnie wspiera kampanię samorządową Prawa i Sprawiedliwości, w środę odwiedził Białystok, Sokółkę, Augustów, Suwałki i Sejny.

W sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Suwałkach premier uczestniczył w spotkaniu informacyjnym poświęconym Programowi Priorytetowemu „Czyste Powietrze”. Zaprosił go na nie suwalski poseł PiS, wiceminister spraw wewnętrznych Jarosław Zieliński, który jest członkiem Komitetu Sterującego ds. Krajowego Programu Ochrony Powietrza.

Korzystając z okazji, Jarosław Zieliński podziękował Mateuszowi Morawieckiemu za wrażliwe serce i pozytywne odpowiedzi na prośby małe i duże, za to, że z rezerwy celowej Prezesa Rady Ministrów przeznaczył 100 tys. zł na rozbudowę GOK w Raczkach, 400 tys. zł  na ultrasonograf dla Ośrodka Rehabilitacji w Suwałkach oraz  1,5 mln zł na zakup rezonansu magnetycznego dla Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach.    

W sali koncertowej o służbie zdrowia było więcej, ponieważ kilka godzin wcześniej premier, wespół z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim, gościł w szpitalu w Sokółce, gdzie mówił o pieniądzach dla Narodowego Funduszu Zdrowia na zmniejszenie zadłużenia wobec szpitali za tzw. nadwykonania.

- Gospodarka się rozwija, mamy też idące w dziesiątki miliardów złotych pieniądze, odzyskane z rąk mafii VAT-owskich – przemawiał w Suwałkach Mateusz Morawiecki. – Odrabiamy zaległości, reagujemy na zaniedbania i zaniechania rządów PO-PSL. Musimy zbierać rozbite kawałki dzbana i je sklejać – obwiniał poprzedników.  

Rząd, jak opowiadał premier, przeznacza pieniądze na prorozwojowe i społeczne programy, na przykład „Czyste Powietrze”, na który w ciągu najbliższych 10 lat przeznaczy 103 miliardy złotych.      

Wsparcie dla kandydata na prezydenta Suwałk  

- To kontynuacja proekologicznych i dających obywatelom oszczędności działań, jakie podjęliśmy już dwa lata temu – mówił Mateusz Morawiecki. – Zaczęliśmy od poprawy jakości kotłów i paliw, no i skierowaliśmy kraj w kierunku elektromobilności.

- Jeżeli Suwałki będą miały jak najlepszego gospodarza, myślę że Grzegorza Mackiewicza już wkrótce,  na pewno zmienią tabor autobusowy na elektryczny.

Nazwisko Grzegorza Mackiewicza, kandydata Prawa i Sprawiedliwości premier wymienił raz jeszcze, mówiąc o potrzebnej dla rozwoju kraju  współpracy samorządów z rządem.

Jak podkreślano na spotkaniu, samorządy mogą wesprzeć najuboższych właścicieli domów jednorodzinnych w skorzystaniu z programu „Czyste Powietrze”.  Wymagany jest w nim bowiem przynajmniej 10-procentowy wkład własny w termomodernizację czy wymianę pieca.

Z Suwałk Mateusz Morawiecki wyruszył do Sejn na spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości obiegli Polskę dookoła oraz z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Na koniec całodziennego pobytu Prezesa Rady Ministrów w naszym województwie zaplanowane zostało wieczorne spotkanie z pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego z okazji 25-lecia Parku w Twierdzy Osowiec.

To nie koniec rządowej ofensywy

Przed tygodniem gościliśmy w Suwałkach ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, w środę był premier Mateusz Morawiecki , a w czwartek, 11 października w konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w auli PWSZ uczestniczyć ma wicepremier Beata Szydło. W piątek w suwalskim Sądzie Okręgowym spotkanie zaplanował wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik.  

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.02.2024

Spawacz-Ślusarz

21.02.2024

Kierownik Budowy

Dodaj nowe ogoszenie