19.05.2018

Partia Razem zbiera podpisy za krótszym dniem pracy. Suwalczanin Marcin Birgiel „jedynką” w wyborach

Adrian Zandberg, lider Partii Razem rozpoczął w sobotę w Suwałkach zbiórkę podpisów pod projektem ustawy o skróceniu czasu pracy. Przy okazji przedstawił suwalskiego kandydata w jesiennych wyborach do samorządu wojewódzkiego.

- W odróżnieniu od mainstreamowych partii, PiS czy PO, których kandydaci na przykład w Warszawie już prowadzą zażarta kampanię, my zachowujemy się zgodnie z prawem i rozpoczniemy nią dopiero po ogłoszeniu terminu wyborów  – mówi Adrian Zandberg.

W kampanii Razem będzie mówiła  o konieczności poprawy transportu publicznego – autobusowego i kolejowego, zwiększeniu kompetencji samorządów w ochronie zdrowia oraz godnej płacy.

- Jeżeli chodzi o godna płacę, to właśnie samorządy powinny świecić przykładem – uważa Adrian Zandberg. – Tymczasem zdarza się, że urzędy i inne jednostki płacą pracownikom na poziomie minimum socjalnego, albo zatrudniają na umowy śmieciowe. Tak nie może być.

W okręgu wyborczym do sejmiku obejmujący m.in. Suwałki numerem 1 będzie Marcin Birgiel (na górnym zdjęciu od prawej), 35-letni informatyk, pracownik Sanepidu, działacz społeczny.

- W polityce, zresztą jak wszyscy pozostali z naszej partii, jestem „świeżakiem” – przyznaje Marcin Birgiel, którzy działa m.in. w unihokejowym klubie UKS Orły Suwałki. – O tym jak w wojewódzwie funkcjonuje komunikacja autobusowa, świadczą niedawne „przenosiny’ dworca PKS w Suwałkach. Jeżeli chodzi o kolej, to w naszym mieście nie ma nawet kasy          

Chociaż liczy się z porażką, młode lewicowe ugrupowanie pójdzie do sejmików samodzielnie.

- Wybory do samorządów wojewódzkich traktujemy jako okazję do przedstawienia się ludziom, przetarcie przed przyszłorocznymi wyborami parlamentarnymi.

W parlamencie najdalej za trzy miesiące Partia Razem musi złożyć 100 tysięcy podpisów pod własnym, obywatelskim projektem ustawy o skróceniu czasu pracy z 40 do 35 godzin tygodniowo.

- Mamy nadzieję, że zbiórce podpisów, których dzisiaj mamy kilkanaście tysięcy, towarzyszyć będzie poważna debata o pracy w naszym kraju. Polacy pracują za długo, są przeciążeni pracą. Gonić Zachód musimy jakością, a nie czasem pracy.

WD

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
22.06.2024

Pomoc magazyniera

Dodaj nowe ogoszenie