15.09.2018

Suwałki dla wszystkich - to hasło Mariusza Szmidta,kandydata na Prezydenta Suwałk

„Chcę budować Suwałki szczęśliwsze, wygodniejsze i bardziej aktywne. Zmiany na lepsze są możliwe. Wystarczy chcieć. I włożyć dużo pracy” argumentował kandydat na następcę Czesława Renkiewicza. W sobotnie przedpołudnie na konferencji prasowej na wyspie na zalewie Arkadia Mariusz Szmidt, kandydat na Prezydenta Suwałk z ramienia Koalicji Obywatelskiej, zaprezentował dwa z siedmiu punktów swego programu „Suwałki dla Wszystkich”.„Suwałki miasto szczęśliwe” to pierwszy punkt programu wyborczego M. Szmidta.

A żeby tak się stało kandydat zobowiązuje się do prowadzenia szerokich konsultacji, debat i otwartych spotkań z mieszkańcami, rozwoju i promocji transportu publicznego oraz rowerów (zapowiedział wprowadzenie pilotażowego programu roweru miejskiego), obniżkę ceny biletów „bez względu na kolor karty mieszkańca” i „darmową komunikację miejską dla wszystkich dzieci bez konieczności posiadania karty mieszkańca” (mam na myśli uczniów suwalskich szkół – uściślił odpowiadając na nasze pytanie, ale nie dodał czy dotyczy to także uczniów suwalskich szkół zamieszkałych na terenie podsuwalskich gmin).

W trosce o komfort rowerzystów kandydat na włodarza Suwałk chce m.in. polepszyć widoczność ścieżek rowerowych poprzez wprowadzenie ich oświetlenia w godzinach wieczorowo nocnych (fajny pomysł!!!). 

W trosce o zdrowie suwalczan kandydat chce uruchomić DentoBus, czyli mobilny gabinet dentystyczny i MammoBus, dofinansować miejski program In Vitro oraz promować zdrowe odżywianie zwłaszcza wśród najmłodszych suwalczan.  Poprawie stanu zdrowia służyć ma także program antysmogowy, którego opracowanie i wdrożenie deklaruje M. Szmidt.

Z myślą o rodzicach i dzieciach kandydat zapewnia, że zwiększy „ilość miejsc w miejskich żłobkach” oraz stworzy „pierwsze w Suwałkach miejskie przedszkole z kompleksowym programem artystycznym”, a także utworzy „Dom Samotnej Matki i dziecka dla kobiet, które będąc w ciąży lub po urodzeniu dziecka, znajdą w nim schronienie.” 

 Realizacji hasła „Suwałki. Miasto uczciwe” służyć mają: 

- utworzenie rady konsultacyjnej, której celem będzie wytyczanie  nowych kierunków rozwoju Suwałk, analizowanie planów działania spółek  miejskich i instytucji współpracujących z miastem, nadzór nad pracą zarządów spółek miejskich

- otwarte konkursy i przejrzyste zasady zatrudniania kadry kierowniczej w spółkach miejskich; konkursy dla rad nadzorczych spółek miejskich, w radach nadzorczych których minimum 30 proc. stanowić będą „członkowie różnej płci”

- gabinet prezydenta i jego zastępców  zawsze otwarty dla mieszańców Suwałk  

- wsparcie edukacji oraz pomocy społecznej (zwiększenie dodatków dla nauczycieli w szkołach specjalnych, wzmocnienie roli psychologów i pedagogów szkolnych, wprowadzenie ciepłych posiłków w każdej szkole (o tym kto będzie je finansował w programie nie ma mowy), pomoc bezdomnym i innym osobom w trudnej sytuacji życiowej.

Zdaniem kandydata mieszkańcy Suwałk powinni mieć pełny wgląd w finanse miasta, a działania administracji publicznej powinny być przejrzyste i jawne.

„W ciągu pierwszych 100 dni prezydentury zaprezentowany zostanie bilans otwarcia raz stan finansów miasta, a w ciągu dwóch lat rozpocznę proces oddłużania miasta, którego poziom na koniec 2017 roku wynosi ponad 145 mln zł; ograniczę korzysta nie ze służbowych samochodów, podróży i funduszy reprezentacyjnych w spółkach miejskich” – deklaruje Mariusz Szmidt, kandydat na Prezydenta Miasta Suwałk w wyborach 2018.

Tadeusz Moćkun    

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
02.24.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
23.02.2024

Lakiernik

Dodaj nowe ogoszenie