18.09.2018

Wybory 2018. Znamy już radnych i wójta Bakałarzewa, rywalizacja w innych gminach

W poniedziałek upłynął ostateczny termin rejestracji list kandydatów na radnych wszystkich szczebli. W Gminie Bakałarzewo zarejestrował się tylko jeden komitet - „Nasza Wspólna Ziemia” obecnego wójta Tomasza Naruszewicza. Oznacza to, iż włodarz nie będzie miał kontrkandydata i wybory odbędą się na zasadzie plebiscytu – głosujący będą musieli zaznaczyć TAK lub NIE przy nazwisku. Jeśli większość będzie "na tak", czeka go kolejna kadencja na stanowisku.

W wyborach samorządowych w 2014 roku Tomasz Naruszewicz zdobył 763 głosy (52,12 proc.). Do rady gminy wprowadził 11 radnych.

Radni Gminy Bakałarzewo siódmej kadencji z KWW Nasza Wspólna Ziemia: Henryk Świderski, Stefan Stelmak, Grzegorz Kozłowski, Marek Andrzej Gorlo, Szymon Jackiewicz, Marek Pojawa, Szymon Chlebus, Sławomir Sawicki, Magdalena Grażyna Sznurkowska, Dorota Walendzewicz i Stanisław Zubrzycki. Radni z innych komitetów: Bogusław Konopko, Józef Klimko, Mariusz Janczuk i Edward Kapuściński.

Kandydaci "Naszej Wspólnej Ziemi" w tych wyborach : Henryk Świderski, Grzegorz Kozłowski, Bogusław Konopko, Henryk Piotr Brankiewicz - (nowy kandydat), Marek Andrzej Gorlo, Janusz Stanisław Kozłowski (kandydat po jednokadencyjnej przerwie), Szymon Jackiewicz, Witold Bejlik - nowy kandydat (wcześniej startował z "Naszej Wspólnej Ziemi", ale przegrał w 2014 roku), Karol Górski (nowy kandydat), Edward Antoniak (nowy kandydat), Szymon Chlebus, Sławomir Sawicki, Magdalena Sznurkowska, Dorota Walendzewicz i Piotr Kalejta (nowy kandydat).

- Za wcześnie cieszyć się z wygranej. Zdarzały się sytuacje, że ten jeden kandydat wcale nie zebrał większości głosów - mówi Tomasz Naruszewicz, wójt Gminy Bakałarzewo. - Jeśli nadal będę wójtem, na pewno będę zabiegał o wyasfaltowanie przynajmniej kilkunastu kilometrów dróg, o poprawę infrastruktury turystycznej - budowę fontanny w parku, nowych wiat i pomostów, poprawę stanu nabrzeża jeziora Garbaś w Matłaku oraz o dokończenie remontu szkoły podstawowej i utworzenie nowego oddziału przedszkola - mówi.

Spośród 3168 mieszkańców gminy Bakałarzewo, do udziału w wyborach uprawnione są 2554 osoby. Będą głosować w czterech obwodach.

 

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listy komitetów wyborczych oraz część nazwisk kandydatów na wójtów. Dane wszystkich kandydatów na wójtów poznamy 26 września.

Jak dotąd wiadomo, że w gminie Raczki o fotel wójta ubiegają się Andrzej Szymulewski z Komitetu Wyborczego Prawa i Sprawiedliwości oraz Roman Fiedorowicz z Komitetu Wyborczego Wyborców Aktywny Samorząd Raczki. Zarejestrowano cztery komitety: KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Odnowa Gminy Raczki, KWW Aktywny Samorząd Raczki oraz KWW Lokalna Społeczność.

W gminie Suwałki zarejestrowanych zostało pięć komitetów wyborczych: KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Godne życie- gmina Suwałki, KWW Przyjazna gmina Suwałki, KW Mieszkańcy Suwalszczyzny oraz KWW Aktywna Gmina Suwałki.

W gminie Filipów na stanowisko wójta kandydują: Maria Magdalena Bogdan KWW PiS, Tomasz Rogowski KWW Nasza gmina wspólną sprawą oraz Radosław Świerzbin - KWW Radosława Świerzbina. Zarejestrowano pięć komitetów: KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Nasza gmina wspólną sprawą, KWW Radosława Świerzbina, KWW PSL oraz KWW Mieszkańcy Suwalszczyzny Razem.

Gmina Jeleniewo – kandydat na wójta - Kazimierz Urynowicz - PiS. Zarejestrowane komitety: KWW Nasza Gmina Jeleniewo, KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Przyszłość gminy w naszych rękach, KWW Nasza Wieś Mała Ojczyzna.

W gminie Rutka-Tartak zarejestrowane zostały komitety:  KWW Razem dla Gminy Rutka-Tartak, KWW Lepsze Jutro w Rutce-Tartak, KWW Prawo i Sprawiedliwość oraz KWW Rozwój Społeczności Wiejskiej.

O fotel wójta gminy Wiżajny rywalizować będą: Józef Laskowski – Komitet Wyborczy Wyborców Józefa Laskowskiego, Stanisław Jacek Pietrukiewicz – PiS oraz Aneta Rudziewicz – KWW Anety Rudziewicz. Zarejestrowano pięć komitetów: KWW Prawa i Sprawiedliwości, KWW Anety Rudziewicz, KWW Józefa Laskowskiego, KWW Grzegorza Antonia oraz KWW Ignacy Szeraszewicz.

W gminie Szypliszki - KWW Razem dla Gminy Szypliszki, KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW "Gmina dla ludzi".

Wiadomo, że o kolejną kadencję na stanowisku wójta gminy Przerośl będzie ubiegał się Sławomir Renkiewicz – KWW „Tradycja i Nowoczesność Naszej Gminy”. Zarejestrowane zostały następujące komitety: KWW Tradycja i nowoczesność naszej gminy, KWW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Porozumienie i Rozwój.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.13.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
13.06.2024

Szukam pracy

13.06.2024

szukam pracy

Dodaj nowe ogoszenie