22.10.2018

Wybory Samorządowe. W Gminie Jeleniewo Kazimierz Urynowicz jeszcze porządzi

Kazimierz Urynowicz przez kolejne pięć lat będzie rządził gminą Jeleniewo. Wygrał z Mariuszem Sławomirem Dąbrowskim. Cztery lata temu Kazimierz Urynowicz pokonał Sławomira Bielskiego w drugiej turze. W pierwszej odpadli Bożena Jabłońska i Zbigniew Serafin. W niedzielnych wyborach o najważniejszy urząd w gminie walczyło dwóch kandydatów - wójt Kazimierz Urynowicz (53 lata) pod szyldem Prawa i Sprawiedliwości i Mariusz Sławomir Dąbrowski, 34-letni absolwent Politechniki Białostockiej, z KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach. Mariusz Sławomir Dąbrowski zdobył 792 głosy (48 proc.), Kazimierz Urynowicz o 66 więcej (858 ; 52 proc.)

Prawo i Sprawiedliwość wystawiło 15 kandydatów na radnych. Dostało się dziewięcioro. Komitet Przyszłość Gminy w Naszych Rękach, z którego startował Mariusz Sławomir Dąbrowski, reprezentowało 13 kandydatów. W radzie Gminy Jeleniewo zasiądzie pięcioro z nich. KWW Nasza Gmina Jeleniewo wytypował dwóch kandydatów, przeszedł jeden. KWW Nasza Wieś Mała Ojczyzna zachęcał do głosowania na jednego kandydata, który jednak nie uzyskał potrzebnej liczby głosów.

 

Nowi radni:

1. Karol Damian Borowski – KWW Nasza Gmina Jeleniewo

 1. Stanisław Siłkowski - PiS

 2. Jan Bielecki ( nie miał kontrkandydata) PiS

 3. Marzena Waszkiewicz KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach

 4. Ryszard Andruszkiewicz - PiS

 5. Mirosław Krzysztof Aneszko - PiS

 6. Agnieszka Jesielon - KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach

 7. Dariusz Szmajda - KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach

 8. Joanna Bagińska - PiS

 9. Dariusz Pietrołaj -PiS

 10. Ryszard Janusz Mysiukiewicz -PiS

 11. Tomasz Stankiewicz -PiS

 12. Zbigniew Zubrzycki -PiS

 13. Andrzej Adamski - KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach

 14. Renata Bartoszewicz. -KWW Przyszłość Gminy w Naszych Rękach

 

Skład rady gminy minionej kadencji:

Jan Bielecki (przewodniczący Rady Gminy Jeleniewo), Ryszard Mysiukiewicz (wiceprzewodniczący), Ryszard Andruszkiewicz, Mirosław Aneszko, Damian Bukpaś, Sławomir Ciszewski, Mariusz Dąbrowski, Jacek Gałażyn, Tadeusz Kalinowski, Dariusz Klepacki, Justyna Sobol, Tomasz Stankiewicz, Andrzej Urynowicz, Stefan Waszkiewicz, Tomasz Wysocki.  

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
17.06.2024

Zgubiono

16.06.2024

Masaż klasyczny

Dodaj nowe ogoszenie