12.11.2014

Suwalska młodzież „Wybrała Polskę” [zdjęcia]

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Suwałkach nie były wprawdzie tak masowe jak w Warszawie, ale suwalczanie nie mogli narzekać na brak interesującej oferty. Ponad 500 mieszkańców miasta wzięło udział w IX Młodzieżowym Marszu Niepodległości, który przebiegał pod hasłem „Wybraliśmy Polskę”.

Marsz poprzedziła uroczysta msza, następnie krótka uroczystość pod Dębem Wolności, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy, wizyta pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego i wreszcie marsz z pochodniami ulicami miasta. Wielu suwalczan przyszło z banerami, chorągiewkami, zniczami. Organizatorzy również przygotowali pamiątkowe plakietki, biało-czerwone opaski i śpiewniki. Całość zakończyła się tradycyjnie już pod pomnikiem żołnierzy POW.
- Powrócimy do codzienności, do trudnego i często bolesnego zmagania się z niełatwą rzeczywistością. Swój patriotyzm będziemy musieli wyrazić poprzez jeszcze lepsze wypełnianie szkolnych obowiązków, odrzucanie przywar i nałogów, prawdomówność, otwartość i przezwyciężanie kłopotów. Gorliwie modlimy się, aby nie było koniecznością sięgnięcie po broń, aby dar pokoju nie został utracony – pod pomnikiem POW mówił Piotr Rydzewski, jeden z organizatorów marszu..”
 
- Dziś nasze miasto przemieniło się w żywą historię, znak czasów ludzi wierzących w Boga i Ojczyznę, mających świadomość jak wiele ona dziś znaczy, jak wiele należy dla niej poświęcić. Cudownie było widzieć twarze młodzieży i dorosłych, dla których ważne są te same wartości i ideały, którzy nie boją się okazywać tego, co czują – podkreśliła Sylwia Urbanowicz, również organizatorka suwalskiego Marszu Niepodległościowego.

W ten sposób, po raz kolejny, młodzi mieszkańcy Suwałk dopisali do historii swego miasta to ważne wydarzenie, czym również udowodnili, ile znaczy dla nich Ojczyzna.

 

Tekst: Aleksandra Bieryło

Fot. Aleksandara Bieryło i Piotr Rydzewski

udostępnij na fabebook
12.11.2014, 19:11:31

Ktosiek

To jest właśnie jeden z przykładów, że nie każdy marsz młodzieży musi kończyć się źle. Będąc na obu uroczystościach, które odbyły się 11 listopada w Suwałkach, można śmiało stwierdzić, który z nich przyciąga więcej młodych ludzi, a to oni są przecież naszą przyszłością. To oczywiste, że każdy chętniej wybiera się na marsz młodzieży, gdzie przemawiają rówieśnicy, nie ma mowy o żadnych zbliżających się wyborach. Biorę udział, ponieważ chcę oddać hołd, a nie dlatego, że wypada..

12.11.2014, 18:02:04

Zapraszamy

www.facebook.com/Mlodziezowy.Marsz.Niepodleglosci

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie