13.02.2020

Akademia STARTKOD. Nauka i zabawa w jednym –programowanie z LEGO dla dzieci

Jeszcze trwają zapisy na warsztaty z programowania i robotyki w Suwałkach. Na czym polegają zajęcia, z których mogą skorzystać również szkoły i przedszkola? Wyjaśniamy!

Programowanie i kodowanie podbija świat. Nauczyciele dostrzegają ogromne korzyści płynące z tej formy nauki i aktywnie organizują zajęcia z kodowania. Dzieciom w Suwałkach, robotykę i programowanie pomaga odkryć STARTKOD – akademia młodego konstruktora.

Podczas zajęć w dzieci budują modele z klocków LEGO. To nie są zwykłe konstrukcje, ponieważ wyposażone są w silniki, czujniki czy zębatki, które później dzieci programują przy użyciu komputera. Dzieci uczą się bardzo szybko i jak nabiorą wprawy, programowania jest więcej.

Jakie koszyści przynosi dzieciom nauka programowania?

– Programy zarządzają naszymi komputerami osobistymi, serwerami bankowymi, stronami internetowymi, tabletami, smartfonami, a nawet pralkami i windami. Programowanie to po prostu tworzenie instrukcji dla komputerów, które dziś są niemal wszędzie – mówi Przemysław Truchan, założyciel STARTKOD. - Zajęcia, które prowadzimy w STARTKOD rozwijają kreatywność, logiczne myślenie a także uczą jak rozwiązywać problemy. Tych kompetencji wymaga dzisiejszy świat – dodaje.

Według danych Komisji Europejskiej obecnie 90 proc. wszystkich miejsc pracy wymaga co najmniej podstawowych umiejętności informatycznych. Pomimo rosnącego dostępu do technologii 50 proc. pracowników ma niewystarczające kompetencje w tym obszarze.

– Systemy edukacyjne nie są dostosowane do realiów. Kompetencje, które rozwijają dzieci w ciągu pierwszych 12 lat edukacji nie odpowiadają wymaganiom uniwersytetów i rynku pracy. Z powodzeniem wypełniamy tę lukę – podsumowuje Przemysław Truchan.

W najbliższy poniedziałek, 17 lutego 2020 r. rusza semestr letni w STARTKOD. Z tych wyjątkowych zajęć mogą skorzystać dzieci w różnym wieku:

- 6-7 lat “robotyka dla najmłodszych", 

- 8-9 lat “młody konstruktor”

- 10-12 lat “kodowanie startowanie”.

 

Z projektu mogą skorzystać również szkoły i przedszkola.

 

Zapisy odbywają się poprzez stronę internetową https://startkod.pl i trwają do 16 lutego 2020 r.  

(materiał promocyjny)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie