21.12.2013

Czas na sztukę

Ubiegły weekend w Suwalskim Ośrodku Kultury był czasem poświęconym odkrywaniu talentów literackich. W niedzielny wieczór odbył się Hyde Park literacki, który poprowadziła pani Jolanta Hinc-Mackiewicz. Jest to pierwsze takie wydarzenie w nowym gmachu suwalskiego centrum kultury.

To szansa dla ludzi, którzy piszą swoje własne utwory, bez względu na gatunek, jakim się trudnią. Mogą dzielić się swoją pasją z gronem słuchaczy oraz poddać ocenie swoje dzieła. Tak właśnie zrobiły dwie uczestniczki Hyde Parku: Aleksandra Saweliew oraz Monika Wiśniewska. Łączy je miłość do pisania, choć obie ukierunkowały się zupełnie inaczej. Czternastoletnia Aleksandra, która uczęszcza na zajęcia organizowane przez SOK, zajmuje się opowiadaniami. W utworze, który został zaprezentowany, poruszyła bardzo trudny temat cierpienia młodej dziewczyny, która przeżywa rozwód rodziców oraz trudne kontakty z matką. Zapytana o to, skąd czerpała inspirację i jak wczuła się w rolę bohaterki mówi, że jest wiele takich sytuacji życiowych, które napędzają ją do tworzenia tego typu opowiadań.

Dwa wiersze Pani Moniki Wiśniewskiej, która pisze już od około sześciu lat, również ujrzały światło dzienne. Autorka w swoim zbiorze posiada około trzydziestu utworów, główne o tematyce miłosnej, choć można tam znaleźć motyw śmierci. Dla Pani Moniki napędem do tworzenia są inne wiersze lub teatr.

Publiczność zgodnie przyznała, że obie uczestniczki zasługują na nagrodę. Wszyscy byli pod wrażeniem ich talentu, który wyjrzał z szuflady, wzbudził niezapomniane emocje oraz podziw. Jeśli wy również piszecie i chcecie, żeby wasze utwory zostały poddane ocenie, zgłoście się na kolejny Hyde Park literacki, który odbędzie się prawdopodobnie w lutym.

Magdalena Jaroma

fot. SOK

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie