22.03.2014

Daniel Rzadkowski w USA imponuje formą

Daniel Rzadkowski, wychowanek MUKS Olimpijczyk Suwałki, doskonały pływak i niezwykle interesujący człowiek, po raz kolejny przynosi sławę swojemu miastu, a nie będzie przesadą powiedzieć, że i narodowi.

Daniel od grudnia studiuje w USA, gdzie daje prawdziwy popis swoich umiejętności. To dzięki niemu Polska nie jest krajem z „dolnej półki", ale jawi się jako sportowa potęga. Ostatnio, 19-letni suwalczanin w mieście Geneva, w stanie Ohio wziął udział w mistrzostwach NCAA. Indywidualnie zajął bardzo wysokie, drugie miejsce na 50 jardów stylem dowolnym z czasem 19.88 i czwartą pozycję na 100 jardów stylem dowolnym - 44,24. Zdobył także, wraz z kolegami z drużyny, dwukrotnie pierwsze miejsce w sztafetach 4 x 50 i 4 x 100 jardów stylem dowolnym.

- W obu startach pobiliśmy rekord mistrzostw NCAA (1:19,00 na 4 x 50 i 2:54.37 na 4 x 100) – cieszy się „Rzadki". - W zawodach wzięło udział aż 50 uczelni z całego kraju. Drury University, w której barwach startuję, zdobyła tytuł mistrzowski 10. raz z rzędu – dodaje z dumą Daniel. Jestem bardzo szczęśliwy, że miałem przyjemność być współautorem tego, jakże ważnego, zwycięstwa.

Studenci w Stanach Zjednoczonych kończą sezon pływacki, ale zawodnik Olimpijczyka skupia się na treningach do Głównych Mistrzostw Polski, które odbędą się na początku czerwca w Olsztynie. Zawody te będą kwalifikacjami do Mistrzostw Europy.

- Już nie mogę się doczekać - zapewnia Daniel.