06.09.2014

Dzieci z Widoku odwiedziły Kopernika [zdjęcia]

W sierpniu zwiedzali krzyżacki zamek, hutę szkła i planetarium. Ale oprócz kolonii pod Olsztynem młodzi suwalczanie poznawali też atrakcje Suwalszczyzny. Dzięki zaangażowaniu fundacji Widok, dzieci ze świetlicy środowiskowej, nie nudziły się w wakacje.

Ostatnim akcentem wakacji w wydaniu fundacji Widok, był podróż po północnej części Suwalszczyzny.

- Obejrzeliśmy nową wystawę poświęconą Jaćwingom, która znajduje się w Szurpiłach, ścieżką edukacyjną poszliśmy na Górę Zamkową. Z góry rozciągał się piękny widok na cały park – opowiada Andrzej Domański z fundacji.

Dzieci zobaczyły górę Cisową i okoliczne jeziora. Potem odwiedziły głazowisko Bachanowo i Jezioro Hańcza.

- Dla wielu dzieci była to pierwsza wycieczka w te okolice. Było to możliwe dzięki ratuszowej dotacji na realizację projektu „Wakacyjny klub turystyki aktywnej” - podkreśla Domański.

Wcześniej w ramach projektu wychowankowie Widoku odwiedzili Wigierski Park Narodowy. Tam zobaczyli wystawę o zwierzętach, wystawy etnograficzne oraz spacerowali ścieżkami edukacyjnymi.

- Nie brakowało również mniejszych wypadów, do najbliższego lasu, gdzie bawiliśmy się w podchody wykonując różne zadania – opowiadają młodzi suwalczanie.

Wychowankowie Widoku wyruszyli również i w dalszą podróż.

- Co roku staramy się pokazać dzieciakom inny kawałek Polski. W tym roku zwiedzaliśmy okolice Olsztyna – tłumaczy Domański.

Na wycieczce do stolicy Warmii zwiedzali stare miasto, muzeum przyrodnicze i zamek. Odwiedzili też kino oraz planetarium. W Olsztynku dzieci zobaczyły skansen oraz hutę szkła

- Pogoda nam dopisała dzięki czemu mogliśmy kapać się w jeziorze, popływać łódkami i rowerami wodnymi – cieszą się dzieci.

Domański podkreśla, że dzieci mogły w ten sposób spędzić wakacje tylko dzięki wsparciu sponsorów oraz pomocy suwalczan, którzy wrzucali pieniądze do puszek podczas zbiórki publicznej w sklepach.

Przypomina też, że Fundacja Widok przez cały rok w bloku przy ulicy Daszyńskiego 10 prowadzi świetlicę środowiskową dla dzieci. W godzinach 9-13 odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat, a po godzinie 13 przychodzą dzieci w wieku szkolnym.

- Pomagamy im w odrabianiu lekcji, prowadzimy ciekawe zajęcia rozwijające zainteresowania. Dzieci mają również posiłki. Rozpoczął się rok szkolny więc zapraszamy do nas dzieci, którym trochę nudzi się w domu, chcą z kimś odrobić lekcje lub pobawić się - opowiada Domański

Mile widziani będą też wolontariusze, którzy pomogą w pracy z dziećmi.

udostępnij na fabebook
09.09.2014, 12:26:17

wychowanka

fajne te dzieciaki. dobrze że świetlica nadal pomaga. jak uczyłam się też do niej chodziłam.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie