06.05.2014

Główna nagroda dla ZS w Kaletniku

Znamy już zwycięzców IV edycji ogólnopolskiego konkursu „Żyj smacznie i zdrowo”. Do organizatora wpłynęło ponad 1800 prac konkursowych! W województwie podlaskim przyznano nagrodę główną zestaw interaktywny o wartości 7 000 złotych, który trafi do klasy I z Zespołu Szkół w Kaletniku.

Konkurs był częścią programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, którego głównym celem jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania. Z województwa podlaskiego 148 nauczycieli zgłosiło do udziału w programie 4311 gimnazjalistów z 98 podlaskich szkół. W całej Polsce w realizację „Żyj smacznie i zdrowo” zaangażowanych jest już ponad 38% szkół gimnazjalnych.

Zadaniem konkursu organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” było zachęcenie młodzieży gimnazjalnej do stworzenia pracy plastycznej, filmu lub wydarzenia społecznego promujących główne idee programu. W tym roku gimnazjaliści z całej Polski walczyli o 30 zestawów interaktywnych (tablica multimedialna, rzutnik, stojak).

Najlepsze prace z województwa podlaskiego przygotowali uczniowie z klasy I z Zespołu Szkół w Kaletniku. Zwycięska klasa przygotowała pracę w kategorii plakat społeczny, za który jury przyznało im najwyższą nagrodę w konkursie – tablicę multimedialną. Oficjalne wręczenie nagród, lekcja pokazowa z użyciem tablicy interaktywnej, spotkanie z dietetykiem oraz warsztaty taneczne z gwiazdami You Can Dance odbędzie się na przełomie maja i czerwca w siedzibie zwycięskiej szkoły. Zaproszeni zostaną przedstawiciele lokalnych władz i instytucji edukacyjnych, dziennikarze oraz władze szkoły.

Pomimo zakończenia konkursu nauczyciele w dalszym ciągu mogą zgłaszać się do programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” po zestaw dydaktyczny. Wystarczy wejść na stronę internetową www.zyjsmacznieizdrowo i wypełnić zgłoszenie. IV edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo” potrwa do 27 czerwca.

Magdalena Ciesielska

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie