22.12.2015

II Liceum z pomocą dzieciom w Pawłówce. Słodki mecz z III LO i mnóstwo emocji

Nie od dziś wiadomo, że Zespół Szkół nr 2 w Suwałkach słynie z organizacji wielkich imprez sportowych. Po raz kolejny można było się o tym przekonać w poniedziałek, kiedy to uczniowie biorąc udział w tzw. słodkim meczu, dopingowali swoją drużynę.

Jeszcze nie tak dawno  w tej samej szkole odbywał się XVII mikołajkowo - charytatywny turniej piłki nożnej. Tym razem można było obejrzeć pełen emocji mecz siatkówki z trudnym rywalem, jakim było III liceum.  Biletem wstępu na to spotkanie było przyniesienie słodyczy, które potem zostały przekazane najmłodszym z domu dziecka w Pawłówce. Niesieni, tradycyjnie już, głośnym dopingiem gospodarze musieli się nieco namęczyć, aby zwyciężyć w trudnym pięciosetowym boju. Jak sami później stwierdzili, zwycięstwo nie było najważniejsze.

- To że zwyciężyliśmy w tym niezwykle dramatycznym meczu z silną drużyną, jaką jest III liceum oczywiście cieszy, lecz najważniejsze było to, aby zebrać jak najwięcej słodyczy i trochę osłodzić te piękne święta dzieciom z domu dziecka. Dla nas to tak niewiele, a najmłodsi mają z tego najwięcej radochy i przyjemności – komentuje Karol Butkiewicz, zawodnik drużyny II LO.

Imprezę uświetnił towarzyski mecz futsalu pomiędzy absolwentami w przeszłości uczącymi się w ZS 2 a obecną drużyną. Warto dodać, że byłych uczniów II ogólniaka reprezentował m.in. Tomasz  Sawicki obecny gracz IV-ligowych Wigier. Niestety, goście musieli  uznać wyższość obecnych graczy, którzy pewnie wygrali 8:2.

- Cieszymy się, że uczniowie tak chętnie włączają się w takie akcje, chcą pomagać. To właśnie oni sprawiają, że tych słodyczy z roku na rok jest co raz więcej, a dla nas, organizatorów, sprawia to ogromną satysfakcję. Idą święta, my jesteśmy zadowoleni, a dzieci szczęśliwe i o to nam głównie chodzi.

tekst i fot. Adrian Milewski

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
06.04.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.58% 4.3521 4.4401
USD 1.15% 3.8896 3.9682
GBP 0.03% 4.8867 4.9855
CHF 1.07% 4.0483 4.1301
Dodaj nowe ogoszenie