09.07.2020

Lato w teatrze. Artystyczne półkolonie w Suwalskim Ośrodku Kultury

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 10 do 14 lat na wakacyjne zajęcia. "Zdemaskowani - z moją twarzą mi do twarzy" to warsztaty interdyscyplinarne organizowane w ramach ogólnopolskiej akcji LATO W TEATRZE, w której SOK uczestniczy już po raz kolejny. Zgłoszenia od piątku, 10 lipca.

Półkolonie odbędą się w terminie 27.07-8.08.2020 r . W ciągu tych dwóch tygodni uczestnicy zajęć zostaną przeprowadzeni przez rozbudowany proces teambuildingu, m.in. za pomocą technik inspirowanych socjoterapią, stworzą własną maskę i wezmą udział w improwizowanych etiudach maskowych z udziałem form teatru ulicznego: szczudlarstwa, kuglarstwa, będą się bawić, tańczyk i grać bębnach typu djembe. Doświadczenia te złożą się na końcowy pokaz plenerowy. Zajęcia poprowadzą doświadczeni instruktorzy: Izabela Giczewska, Adrianna Krymska, Małgorzata Makowska, Agata Włodarczyk-Bucharowska i Mirosława Krymska. 

"Obierając za temat pracy maskę nie podejrzewaliśmy, że konteksty jej użycia będą tak szerokie i wychodzące poza materię teatralną." - mówi Mirosława Krymska z Suwalskiego Ośrodka Kultury, pedagożka i instruktorka teatralna, która poprowadzi z dziećmi część zajęć. - "W czasie przeniesienia wielu dziedzin życia do tzw. "on-line'u" nie bez znaczenia są też maski, za którymi ukrywamy się w przestrzeni wirtualnej. Nasze pragnienia eksploracji performatywnych mocy maski pozostają jednak takie same: chcemy zgłębiać jej transformujące właściwości, badać jak działa na budowanie relacji jej zakładanie i zdejmowanie. W obecnej sytuacji ważna jest dla nas także praca nad wątkiem nakładania masek w przestrzeni wirtualnej."

Zgłoszenia dzieci od godz. 9.00, w piątek, 10 lipca 2020 r., w Suwalskim Ośrodku Kultury przy ul. Papieża Jana Pawła II 5. Liczba miejsc ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność złożenia kompletnych zgłoszeń. Szczegółowe informacje i niezbędne dokumenty można znaleźć na stronie internetowej Suwalskiego Ośrodka Kultury. 

Program LATO W TEATRZE jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowanym przez Suwalski Ośrodek Kultury we współpracy z Miastem Suwałki i Stowarzyszeniem Nie po Drodze. Celem programu jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.W aktualnej 13. edycji programu dofinansowanie otrzymało 40 ośrodków z całej Polski – 17 organizacji pozarządowych i 23 samorządowe instytucje kultury. Instytucje, które w poprzednich latach co najmniej trzykrotnie organizowały Lato w teatrze, mają za zadanie zrealizować projekt wspólnie z organizacją partnerską, która dotychczas nie brała udziału w programie. Ten moduł został nazwany Lato w teatrze +, a dofinansowanie przyznano 4 ośrodkom. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem. 

Więcej informacji na temat programu na: www.latowteatrze.plwww.facebook.com/programLatowteatrze.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.22.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie