09.01.2023

Po świetnej zabawie, czas na egzaminy. Zdjęcia ze studniówki ZS nr 6 w Suwałkach [zdjęcia]

Nie opadły jeszcze emocje po studniówce, a już muszą się zmierzyć z bardzo ważnym egzaminem. Uczniowie Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach w sobotę bawili się na studniówkowym balu, w poniedziałek i we wtorek zdają egzaminy zawodowe.

W sobotę, 7 stycznia, w Centrum Bankietowym "Astoria" odbyły się studniówki I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej oraz Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

W studniówkowym balu wzięło udział 68 uczniów czwartych klas Technikum nr 2w Zespole Szkół nr 6 im. K. Brzostowskiego w Suwałkach.

- Studniówka rozpoczęła się od uroczystego powitania, podziękowań maturzystów dla wychowawców i dyrekcji, następnie uczniowie i ich goście zatańczyli poloneza, później bawili się z DJ-em. Wszyscy wyglądali przepięknie, bawili się bardzo dojrzale. Jako dyrektor szkoły jestem zachwycona postawą młodzieży. Zabawa była cudowna i trwała do białego rana – opowiada Joanna Woronko, dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Suwałkach.

Jak mówi, rada rodziców ufundowała na studniówkę czekoladową fontannę, a uczniowie zamówili foto budkę. Koszt studniówki od pary wyniósł 600 złotych.

Studniówkowe emocje do końca jeszcze nie opadły, a młodzież musi zmierzyć się z kolejnymi, mniej przyjemnymi. W poniedziałek w szkole rozpoczęły się bowiem egzaminy zawodowe. Co prawda, pierwszego dnia do egzaminów praktycznych przystępuje jedynie 20 osób, ale już we wtorek z egzaminem teoretycznym muszą zmierzyć się wszyscy maturzyści. Przystępują do nich również uczniowie z poprzednich sesji, którzy chcą poprawić wynik oraz absolwenci. Egzaminy odbywają się w różnych godzinach, dlatego też młodsi uczniowie, aby nie przeszkadzać kolegom, mają do środy wolne.

W weekend na studniówkach bawić się będą m.in. uczniowie ostatnich klas II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach i Zespołu Szkół nr 4, a za niespełna dwa tygodnie maturzyści z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

 

(just); fot.AGA

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
18.04.2024

KUCHARZ / KUCHARKA

Dodaj nowe ogoszenie