17.09.2014

Polska Fabryką dobra

W Polsce jest wiele tysięcy małych grup wolontariackich produkujących dobro w swoim środowisku lokalnym.

Niestety, często ich działania są niedostrzegane i niedoceniane. Gdybyśmy zsumowali tą niezliczoną ilość dobrych uczynków wyprodukowanych przez owych wolontariuszy okazałoby się, że tworzą największą Fabrykę w Polsce – „Fabrykę Dobra”

Stąd pomysł na uruchomienie trzyletniego ogólnopolskiego programu pod nazwą „Polska Fabryką Dobra”. Program nakierowany jest na poszukiwanie i wdrażanie nowych form budowania pozytywnego wizerunku wolontariatu młodzieżowego, zachęcania nastolatków do uaktywniania się w środowisku lokalnym oraz podnoszenia wartości i znaczenia tych działań jako ważnego elementu rozwoju społeczności lokalnej na terenie całego kraju. Ponadto działania te mają na celu tworzenie silnego lobby na rzecz aktywizacji młodego pokolenia Polaków poprzez zaangażowanie w powyższe działania władz państwowych, wojewódzkich, samorządowych, NGO, Biznesu oraz znanych, szanowanych w całym kraju osobistości i celebrytów. W program włączył się, udzielając Honorowego Patronatu Minister Pracy i Polityki Społecznej, 53 Wojewodów, Marszałków, Prezydentów Miast Wojewódzkich i Wojewódzkich Kuratorów Oświaty oraz do chwili obecnej ponad 100 gmin.

Pociąg do Aktywności wyruszył już w Polskę! Oto opis działań do zrealizowania w tym roku.

We wrześniu rozpocznie się trzymiesięczna kampania promująca wolontariat młodzieżowy w całym kraju. Zostanie wystosowany apel do 2500 samorządów, by uwzględniły w budżecie na 2015r środki na promocję i rozwój na terenie ich gmin aktywności młodego pokolenia. We wrześniu w Polskę ruszy Miasteczko Aktywności Młodych, które do końca roku szkolnego 2014/2015 odwiedzi 30 miast w całej Polsce, by w formie happeningowej, z dużą dawką rasowego humoru, promować aktywność wśród młodych w środowisku lokalnym.

W październiku 2014r do ponad 25 tys. szkół, instytucji i NGO w całym kraju wysłane zostaną plakaty, ulotki i materiały promujące to przedsięwzięcie. W tym okresie w internecie będzie również prowadzona aktywną kampania pod nazwą -„Wolontariat złapany w sieć” , która będzie niekonwencjonalną formą promocji wolontariatu wśród młodych ludzi, wykorzystując m.in. aktywność młodzieży w serwisach społecznościowych, np. Facebook. 50 krótkich filmików o wolontariacie młodzieżowym będzie także systematycznie (od września 2014 r. do kwietnia 2015 r.) udostępniane w Internecie, na portalach społecznościowych, czy stronach publikujących tzw. „memy”, np. demotywatory.

W każdym z 10 filmów wystąpi jeden kabaret, osoba ze środowiska muzycznego oraz aktorskiego: Kabaret Moralnego Niepokoju, Neonówka, Hrabi, Łowcy.B, Kabaret Młodych Panów, Smile oraz Jurki. Z muzyków zgodzili się Lao che, Grzegorz Hyży, Coma, Enej, Carrantuohill, Akurat, Zabili mi żółwia, Analogs, Happysad oraz Cezik. Mrozu udostępnił swoją piosenkę ,,Nic do stracenia”, która będzie utworem przewodnim naszej akcji. W filmach wystąpi również Marta Żmuda – Trzebiatowska oraz Marcin Bosak. Więcej informacji  na stronach :

www.fam.org.pl oraz www.polskafabrykadobra.fam.org.pl.

 

udostępnij na fabebook
06.01.2015, 21:48:29

Scam

I gdzie te plakaty, ulotki i filmy? Dużo szumu, efektów żadnych. Rozliczymy samorządy, które dadzą na to pieniądze.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.23.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie