10.10.2022

Ponad 100 studentów I roku Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania rozpoczęło naukę w Ełku [zdjęcia]

Po raz XXIV w ełckiej Filii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku oraz po raz XXX w jednostce macierzystej zabrzmiało radosne "Gaudeamus Igitur" z okazji inauguracji roku akademickiego 2022/2023.

Ponad 100 studentów rozpoczęło edukację w Ełku na kierunkach: Zarządzanie (na studiach I i II stopnia) i Bezpieczeństwo Państwa. W najbliższym czasie ok. 50-ciu słuchaczy rozpocznie także zajęcia na kilku kierunkach studiów podyplomowych.

Rektor WSFiZ prof. Edward Hościłowicz podkreśla, że Filia w Ełku jest bardzo ważną częścią Uczelni i jest już wyraźnie zaznaczoną instytucją w życiu miasta i regionu, otwartą na aktywne działanie na rzecz rozwiązywania aktualnych problemów wynikających z wyzwań współczesnego świata i odpowiadającą na potrzeby najbliższego otoczenia.

W programach studiów poza wiedzą i umiejętnościami kierunkowymi ujmowane są także zagadnienia społecznej odpowiedzialności w tym etyki biznesu oraz ekologii. W oparciu o fundusze norweskie uczelnia realizuje projekt „Liderzy Eko-zmian", w ramach którego propagowane są wartości zrównoważonego rozwoju przyrodniczego a jego adresatami są także uczniowie szkół i mieszkańcy. Ponadto Uczelnia w procesie kształcenia wyraźnie stawia zagadnienia z tzw. miękkich kompetencji, których znaczenie wzrasta w warunkach zmian na fali innowacji, umownie określanej przemysłem 4.0.

Studenci mają możliwość badania indywidualnych predyspozycji osobistych (za pomocą testów FRIS) ułatwiających studentom planowanie i rozwój ścieżek kariery. W toku studiów studenci mogą także realizować część programu w 51 uczelniach zagranicznych w ramach programu UE Erasmus+.

Filia w Ełku corocznie organizuje dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs wiedzy o przedsiębiorczości pod nazwą „Młody Menadżer", "Dni Otwarte", a także „Targi Pracy".

Uczelnia posiada własną nowoczesną bazę materialną. Ma to ważne znaczenie dla stabilnego prowadzenia działalności i projektowania nowych przedsięwzięć. W ostatnim roku został zrealizowany szeroko zakrojony program modernizacji Infrastruktury informatycznej i technicznej Uczelni. Aktualnie WSFiZ realizuje ważny projekt pt. „Uczelnia Dostępna", którego celem jest poprawa warunków kształcenia dla osób z niepełnosprawnościami.

Rektor zaapelował, aby w obliczu trudnych doświadczeń współczesnego świata, zadbać o zachowanie spójności społecznej i koncentracji na nowych wyzwaniach oraz aktywnego uczestnictwa na różnych poziomach życia społecznego a przede wszystkim o zniwelowanie nadmiernych podziałów jakie zarysowały się w naszym społeczeństwie!
udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.20.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie