04.08.2014

Są jeszcze wolne miejsca w suwalskich szkołach średnich

Gimnazjaliści, którzy nie dostali się do wymarzonej szkoły średniej lub zmienili zdanie po pierwszym naborze, mogą jeszcze przenieść dokumenty do innej szkoły. We wszystkich suwalskich szkołach średnich zostały wolne miejsca.

W I Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach wolne miejsca pozostały jeszcze w klasach: biologiczno-chemicznej, uniwersyteckiej i humanistycznej.

- Do klasy biologiczno-chemicznej możemy przyjąć jeszcze około 15 osób. Do klasy uniwersyteckiej, z rozszerzonym programem z języka angielskiego, geografii i wos,  kilku uczniów. W klasie humanistycznej też zostały wolne miejsca – mówi Andrzej Kaszkiel, dyrektor I LO w Suwałkach.

- Gimnazjaliści boją się zapewne, że w naszym liceum czeka ich bardzo dużo nauki, że jest u nas trudno. Ale, moim zdaniem, warto się na początku trochę pomęczyć, aby potem bardzo dobrze zdać maturę i dostać się na wymarzone studia – przekonuje dyrektor.

Łącznie w sześciu klasach I LO w Suwałkach nowy rok szkolny rozpocznie około 180 uczniów.

W III Liceum Ogólnokształcącym w Suwałkach zostały jeszcze wolne miejsca w klasie humanistyczno-kulturowej oraz w klasie ekonomicznej.

- Do klasy E, czyli humanistyczno- kulturowej możemy przyjąć jeszcze 12 osób, do klasy F – ekonomicznej – sześć – mówi Tomasz Witkowski z III LO w Suwałkach.

- Największym zainteresowaniem, podobnie jak w poprzednich latach, cieszyły się: klasa lingwistyczna, matematyczno-fizyczna i biologiczno-chemiczna – mówi.

W II Liceum Ogólnokształcącym pozostały 22 wolne miejsca.

- Najwięcej miejsc – 10, zostało w klasie I E – biologiczno-matematyczno-chemicznej – mówi Izabela Węsierska, sekretarz II LO.

- W pozostałych klasach pozostały jednostkowe miejsca – od sześciu w klasie z rozszerzoną matematyką, fizyką i informatyką, po jedno wolne w klasie ze zwiększoną liczbą godzin z matematyki, geografii, języka angielskiego i wos – dodaje.

Byli gimnazjaliści mogą też wciąż składać dokumenty do IV LO z Oddziałami Integracyjnymi, do V Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół Sióstr Salezjanek oraz do najmłodszego suwalskiego liceum nr 7 przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Suwałkach.

- Ogółem mamy 110 miejsc. Zostało jeszcze 49 wolnych. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy – mówi Ewelina Gilant, sekretarka VII LO.

W VII Liceum Ogólnokształcącym część zajęć – z podstaw przedsiębiorczości, biologii, geografii, informatyki i wiedzy o społeczeństwie odbywa się w języku angielskim.  Umożliwia to zdawanie egzaminu maturalnego z tych przedmiotów z modułem dwujęzycznym.

Wolnymi miejscami dysponują również suwalskie technika, ale nie we wszystkich klasach. Na przykład, w Zespole Szkół Technicznych komplet uczniów jest w klasie technik mechatronik oraz technik cyfrowych procesów graficznych. Po jednym miejscu wolnym zostało w klasie technik budownictwa i technik teleinformatyk. W klasie kształcącej w zawodzie technik mechanik są trzy wolne miejsca, w technik elektryk – 7, elektronik – 5, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – 6, urządzeń sanitarnych – 7.

 

(just)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.14.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie