10.01.2020

Studniówki 2020. Maturzyści z II LO już po. W sobotę kolejne bale

Tydzień temu na swoim balu studniówkowym bawili się tegoroczni maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach, a już jutro odbędą się studniówki III Liceum z Oddziałami Dwujęzycznymi , maturzystów z Ogrodowej, Sejn czy I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie.

Już od co najmniej kilkunastu lat studniówka, to nie tylko wspólna zabawa całych klas z nauczycielami na 100 dni przed maturą, w garniturach, czarnych spódnicach i białych bluzkach, ale kosztowny bal z bardzo elegancką oprawą, bogatym menu, DJ-em lub profesjonalnym zespołem, fotografem, kamerzystą, niejednokrotnie specjalnie wynajętym prowadzącym i innymi atrakcjami. Do poloneza maturzyści zaczynają przygotowywać się nawet w listopadzie czy październiku. Poszczególne klasy chcą zabłysnąć oddzielnymi, nie raz skomplikowanymi układami choreograficznymi. Bardzo popularna jest też np. belgijka.

- Studniówka to piękna tradycja, ważne wydarzenie w życiu szkoły, chociaż odbywa się niejako już poza nią. Maturzyści organizują studniówkę z rodzicami. Nauczyciele są na niej gośćmi – mówi Beata Iwona Muszyńska, dyrektor Technikum nr 4 Suwałkach.

Często, aby podkreślić moment symbolicznego wejścia w dorosłe życie dyrektorzy zwracają się do swoich uczniów już nie na „ty”, ale „panie, panowie”.

Studniówka maturzystów Technikum nr 4 z klas o kierunkach- technik ekonomista, technik organizacji turystyki, technik hotelarstwa, technik technologii żywności oraz technik żywienia i usług gastronomicznych odbędzie się w Centrum Bankietowym „Astoria” 18 stycznia.

Tego samego dnia na wielki balu bawić się będą maturzyści I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi. Studniówka odbędzie się na terenie szkoły.

- Poczytuję to sobie za wielki zaszczyt i jestem dumna, że młodzież trzyma się tradycji. Swego czasu pojawiały się głosy, aby wynająć salę, ale do tego nie doszło Jesteśmy jedyną szkoła w Suwałkach, w której studniówka odbędzie się na miejscu, w sali gimnastycznej – podkreśla Dorota Jabłońska, dyrektor I LO.

Oczywiście, jak można zobaczyć na przykład na filmie z ubiegłego roku, sala zostaje w ten sposób przystrojona, że trudno się domyślić, iż w tygodniu odbywają się na niej mecze siatkówki czy kosza.

 

Za tydzień w piątek w „Astorii” odbędzie się studniówka Technikum nr 2 „Zielnej”, dzień później w tym samym miejscu maturzystów z Zespołu Szkół Technicznych.

Studniówce towarzyszą przesądy. Po pierwsze, dziewczęta powinny mieć czerwone podwiązki, czerwone majtki, te same trzeba też włożyć na maturę. Od studniówki do matury nie powinno się ścinać włosów, bo wraz z nimi „zetnie się” wiedzę. Pomylenie kroków poloneza to też dobra wróżba. Krakowscy maturzyści w trakcie studniówki obskakują dookoła pomnik Adama Mickiewicza. 

Wszystkim maturzystom życzymy fantastycznej zabawy!

 

just

Na fot. ubiegłoroczne maturzystki z ZS nr 6 w Suwałkach

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.18.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie