11.12.2014

Szkoła Olimpijczyków. Biała wstążka i Męskie rozmowy [zdjęcia]

Białe wstążki, symbol niestosowania przemocy wobec koleżanek i kolegów, królowały w Zespole Szkół nr 10. Uczniowie przeprowadzili sondę wśród nauczycieli, zredagowali Kodeks Dżentelmena i X. Ostatnim punktem podsumowania kampanii Słodki mecz.

„Tato, synu... porozmawiajmy o mocy bez przemocy” to słowa, które były mottem V suwalskiej kampanii Białej Wstążki. Po raz kolejny przystąpił do niej Zespół Szkół nr 10. Z tej okazji samorządy uczniowskie gimnazjum i szkoły podstawowej przygotowały serię towarzyszących wydarzeń.

Pod hasłem "Męskie rozmowy" przeprowadzona została sonda wśród nauczycieli. Zredagowane zostały Kodeksy Dżentelmena Gimnazjum oraz Szkoły podstawowej, zorganizowano konkurs literacki, a uczniowie uczestniczyli w zajęciach "Dręczenie to też przemoc".

- Najbardziej podobała mi się sonda wykonana przez gimnazjalistów, bo nauczyciele wypowiadali się w ciekawy sposób i zobaczyłem ich z innej, tej lepszej strony - opowiada pierwszoklasista Albert.

Gimnazjaliści wykonali prezentację w której połączyli zdjęcia pięknych, szczęśliwych dziewcząt oraz wizerunki ofiar przemocy. Podsumowaniem kampanii był apel podczas którego odbył się koncert dedykowany kobietom.

Ostatnim punktem szkolnej Białej Wstążki był Słodki mecz. Drużyna nauczycieli wspomagana przedstawicielami służb mundurowych zmierzyła się w nim z siatkarską reprezentacją uczniów. Biletem wstępu było coś słodkiego.

- Najlepsze w całym tym wydarzeniu było to, że oprócz dobrej zabawy podczas meczu, mogliśmy też pomóc innym. A dużym zaskoczeniem był strażak Paweł, który wspierał drużynę nauczycieli. Zdecydowanie to on rządził dzisiejszym meczem - opowiada jeden z siatkarzy.

Mecz zakończył się zwycięstwem nauczycieli.

Ewelina Podziewska
Młode Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
09.27.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.5033 4.5943
USD 0.00% 3.8686 3.9468
GBP 0.00% 4.9300 5.0296
CHF 0.00% 4.1769 4.2613
26.09.2020

wynajem mieszkania

Dodaj nowe ogoszenie