05.05.2014

Będą rozmowy z właścicielami popękanych domów

Dopiero po interwencji Wojewody Podlaskiego urzędnicy z Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zgodzili się na podjęcie rozmów z mieszkańcami z Janówki. Domy w których mieszkają tamtejsi rolnicy pękają w wyniku natężanego ruchu ciężarówek ze żwirem. Zgodę na ich przejazd wydali właśnie drogowcy z Białegostoku.

- Jest coraz gorzej. U moich sąsiadów odpadł tynk ze ściany. Chcieli już remontować dom, ale sami robotnicy im to odradzili i zaproponowali, żeby poczekać, aż sytuacja się unormuje - opowiada Barbara Łada. Dom w którym mieszka kobieta, stoi tuż przy drodze wojewódzkiej przechodzącej przez Janówkę. Pechowo dla mieszkańców tej wsi, leży ona na trasie, którą Budimex woził ciężki sprzęt na budowę Obwodnicy Augustowa.

Niedawno na tej drodze pojawiły się też ciężarówki, które wożą żwir na budowę obwodnicy Bargłowa Kościelnego. W domach rolników drążą szyby w okach, pękają ściany i brudzą się elewacje. Mieszkańcy Janówki nie mogą z tym nic zrobić, bo Podlaski Zarząd Dróg Wojewódzkich stanął po stronie wykonawców inwestycji i zdjął znaki zakazu poruszania się ciężkich pojazdów. Odebrało to im prawo do stawiania roszczeń względem budowlańców.

Głos poszkodowanych dotarł w końcu do władz wojewódzkich. To one podjęły się prób zażegania kryzysu. - Ustaliliśmy że w kwestii zgłoszeń o pękających domach, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowcyh i Austostrad wraz z Podlaskim Zarządem Dróg Wojewódzkich zorganizuje spotkanie z bezpośrednio zainteresowanymi osobami, aby kwestie te rozstrzygnąć - wyjaśnia Maciej Żywno. Wojewoda Podlaski podkreślił, że spotkanie trzeba zorganizować, aby powyjaśniać wszelkie kwestie. które budzą niezadowolenie. Spotkanie ma odbyć się w „nieodległym terminie".

- Cieszymy się, ale jesteśmy ciekawi kiedy to spotkanie się odbędzie. My jesteśmy gotowi rozmawiać w każdej chwili - deklaruje Barbara Łada. Jej zdaniem ważne jest, aby w spotkaniu wzięli udział zarówno przedstawiciele Budimexu, jak i firmy PORR, która buduje Obwodnicę Bargłowa Kościelnego.

(mkapu)

[31.03.2014] Budują obwodnicę Bargłowa, a w Janówce pękają ściany

[11.03.2014] Ciężarówki ze żwirem rozjeżdżają Janówkę

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
07.19.2024 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4889 4.5795
USD 0.00% 4.1175 4.2007
GBP 0.00% 5.1508 5.2548
CHF 0.00% 4.5999 4.6929
Dodaj nowe ogoszenie