11.01.2019

Bulwary nad Czarna Hańczą. Chyba znalazł się wykonawca strefy wypoczynku i rekreacji

To chyba koniec przeciągających się przetargów na rewitalizację miejskich bulwarów. Wczoraj miało miejsce oficjalne otwarcie ofert przetargowych. Do ratusza wpłynęło siedem ofert, a najtańsza z nich, na blisko 4,8 miliona złotych, mieści się w założeniach władz miasta.

Teraz złożone propozycje będą sprawdzane pod względem formalnym, a oficjalne rozstrzygnięcie przetargu zostanie ogłoszone jeszcze w tym miesiącu.

Przypomnijmy, że to to już czwarte podejście władz miasta do tej inwestycji. Oferty we wcześniejszych przetargach znacznie przekraczały szacunki ratusza. Dlatego nowy przetarg ogłoszono w formule zoptymalizuj i wybuduj. Urzędnicy liczyli, że wykonawcy sami zaproponują zmiany w projekcie bulwarów, które umożliwią wykonanie inwestycji za mniejsze pieniądze.

I tak się stało. Najtańsza z siedmiu ofert, zaproponowana przez suwalski Zakład Ogólnobudowlany i Drogowy Stankiewicz opiewa na blisko 4,8 miliona złotych. To kwota mieszcząca się w założeniach miejskich władz, które zarezerwowały na tą inwestycję ponad 5,2 miliona. Dla porównania, we wcześniejszych przetargach proponowane kwoty przewyższały ponad 6 milionów złotych.

W przetargu udział wzięło siedem firm. Większość to przedsiębiorstwa z regionu: Suwałk, Raczek, Nowinki i Augustowa, są też firmy z Piaseczna i Warszawy. Najdroższą ofertę złożyło przedsiębiorstwo MELIOREX z Raczek, na blisko 5,9 miliona złotych. Wszyscy wykonawcy zapewnili wykonanie inwestycji do końca maja 2020 roku oraz 6-letnią gwarancję.

Przypomnijmy, że mowa o terenie od budynku dawnej miejskiej łaźni do mostu na ul. 24 Sierpnia. Na terenach nadrzecznych zaplanowano nowoczesną strefę rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Będą chodniki oraz ścieżki dla rolkarzy i rowerzystów. Zaplanowano wykonanie placu zabaw, ławek i wiat grillowych. Cały teren zostanie oświetlony.

Natomiast latem tego roku ma zostać otwarta łaźnia miejska, która ma stanowić zaplecze gastronomiczno-wystawiennicze dla miejskich bulwarów. Remont budynku pochłonie ponad 8 milionów złotych.

(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
04.08.2020 Kupno Sprzedaż
EUR 0.72% 4.4819 4.5725
USD 1.76% 4.1058 4.1888
GBP 1.15% 5.0787 5.1813
CHF 0.92% 4.2348 4.3204
07.04.2020

działka ROD Malwa

Dodaj nowe ogoszenie