30.10.2018

Trasa Wschodnia od Północy. Znowu budują ulicę Pileckiego, różnicę widać gołym okiem [zdjęcia]

Znów trwają roboty na ulicy Pileckiego. W październiku ponownie ruszyła budowa tej felernej dla suwalskich urzędników ulicy. Teraz roboty prowadzi nowy wykonawca.

Wznowiono prace, teren ogrodzono, a na miejscu są już drogowcy, koparki i geodeci. Budowa potrwa do końca lipca przyszłego roku.

Droga łącząca osiedla Północ i Kamena miała być gotowa w tym roku jednak wykonawca nie wywiązał się z umowy. Po roku, w trakcie którego wykonawca zrealizował mniej niż 10 proc. przewidzianych robót, miasto zmuszone było ogłosić drugi przetarg. Okazało się, że aby dokończyć budowę miasto będzie musiało wydać ponad pięć i pół miliona złotych więcej.

Przez rok ceny na rynku budowlanym poszły w górę. Przetarg wygrało Suwalskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe, które przedstawiło najniższą ofertę. Rodzima firma wyceniła roboty na blisko 18,5 mln zł. Rok wcześniej warszawska firma Export-Pribex zadeklarowała wykonanie tej samej ulicy za 12,6 mln zł.

Od początku października PDM Suwałki prowadzi roboty na placu budowy. Gołym okiem widać różnicę w organizacji robót. Zamknięto część ulicy Falka, zdjęto asfalt i wierzchnie warstwy gruntu. Trwają roboty ziemne. Na miejscu pracują geodeci i robotnicy układający instalacje podziemne.

Odcinek nowej ulicy pomiędzy skrzyżowaniami z Pułaskiego i Wyszyńskiego będzie dwujezdniowy. Dalej ulica prowadząca w stronę Kameny będzie jednojezdniowa. Na skrzyżowaniu z ulicą Północną, tuż w pobliżu fabryki Forte, powstanie całkowicie nowe rondo, przebudowany zostanie również fragment samej ulicy Północnej. Wzdłuż ulicy powstaną ścieżki rowerowe, chodnik i oświetlenie.

Drogowcy cieszą się z ciepłej i przedłużającej się jesieni, mają nadzieję, że zima będzie równie lekka i krótka. Takie warunki pogodowe są dla nich na rękę bowiem terminy są nieubłagane. Wedle podpisanego we wrześniu kontraktu, ulica Rotmistrza Witolda Pileckiego ma zostać otwarta latem przyszłego roku.


(pkr)

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.06.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4908 4.5816
USD 0.00% 3.7773 3.8537
GBP 0.00% 5.2679 5.3743
CHF 0.00% 4.1839 4.2685
05.08.2021

Gruz

Dodaj nowe ogoszenie