08.04.2018

Trasa Wschodnia. Przedłużenie Armii Krajowej - ulica Pileckiego. Drogowcom życzymy powodzenia [foto]

Przepraszam, czy tu budują? – tak parafrazując tytuł polskiej komedii kryminalnej z lat siedemdziesiątych można żartobliwie skwitować to, co dzieje się na budowie ulicy, która ma połączyć osiedle Północ z Kameną. Spółka, która buduje drogę, powinna oddać ją do użytku za 5 miesięcy.

Wygrodzone wykopy, poustawiane pachołki oraz koparka i kilku robotników prowadzących prace ziemne na budowie ponad dwukilometrowej drogi. Krajobraz, który codziennie widzą mieszkańcy pobliskich bloków, napawa ich niepokojem, czy drogowcom uda się dotrzymać terminu. Na nową ulicę liczyli również mieszkańcy luksusowego osiedla, które w ekspresowym tempie rośnie tuż obok.

To jedna z największych miejskich inwestycji drogowych w ostatnich latach. Ponad 12 milionów złotych będzie kosztowała droga łączącą osiedle Północ z Kameną. Nowa ulica, która będzie nosiła nazwę Rotmiastrza Witolda Pileckiego, powiedzie od skrzyżowania Pułaskiego z Armii Krajowej w kierunku Kameny i będzie kończyła się nowym skrzyżowaniem w okolicach Fabryki Forte. Jej długość to blisko 2,2 km.

Zgodnie z przetargiem, Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno - Budowlanych Export - Pribex Sp. z o.o. powinno zakończyć prace do 21 sierpnia, a zatem spółce pozostało pięć miesięcy.

– Każdy widzi co tu się dzieje... Kompletnie nic! – opowiada rowerzysta dojeżdżający tamtędy do pobliskich ogródków działkowych

Internauci również są zgodni w tak surowych osądach. Według nich budowę powinna przejąć inna firma, w przeciwnym razie budowy nie da uda się zakończyć w tym roku:

– Oni się źle nazwali! Tak próbują coś zrobić, że nazywać się powinni PRÓBEX – pisze na jednym z portali Paweł. – Ja mam wątpliwości czy oni zdążą do 2019! – wtóruje mu Dariusz. –Ta firma powinna być z góry skreślona z wszelkich przetargów w naszym mieście – pisze inny czytelnik, Paweł.

Na razie, miasto nie planuje tak drastycznych kroków. Urzędnicy przyglądają się sprawie, a ewentualne kary będą naliczane zgodnie z zapisami zawartymi w dokumentacji przetargowej.

Otwarcie drogi planowano na jesieni. Ulica Pileckiego ma być częścią jeszcze większej tzw. Trasy Wschodniej, która w przyszłości połączy południową i północną część miasta. Równocześnie realizowany jest jej południowy fragment, między ulicą Sejneńską a Utrata. Jej budowa również ma się zakończyć do końca sierpnia.(pkr)udostępnij na fabebook
08.04.2018, 22:47:40

Inż

Co z tych kar jak ta droga będzie źle wykonana i zaraz się rozwali parametry wszystkie naciagną aby oddać drogę a jak oddadzą i zacznie się sypać to będzie sorry taki mamy klimat ...

08.04.2018, 15:54:49

misiek

ta firma jest objęta klątwą. Śmiem napisać, że po zakończeniu robót trzeba będzie wynająć drugą firmę do wykonania poprawek.

Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.06.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4908 4.5816
USD 0.00% 3.7773 3.8537
GBP 0.00% 5.2679 5.3743
CHF 0.00% 4.1839 4.2685
05.08.2021

Gruz

Dodaj nowe ogoszenie