17.10.2018

Trasa Wschodnia. Ulicą Leśną od Raczkowskiej aż do Utraty [wideo i zdjęcia]

Można już trochę szybciej dojechać z „fabrycznego” południa Suwałk do centrum i na osiedle Północ. Ulica Wojska Polskiego wzbogaciła się o świetlne skrzyżowanie, a Utrata, na odcinku w stronę Augustowa, o nowe rondo.

W środę parę minut po  godz. 9, po roku budowy, została oddana do użytkowania ulica Leśna w Suwałkach. To pierwszy z odcinków powstającej w Suwałkach tzw. „Trasy Wschodniej”. Otwarcie drogi odbyło się poprzez symboliczne włączenie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Leśnej.

Ulicę Leśną, która ma po 2 pasy ruchu i od dziś łączy się z ulicą Utrata wykonało Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o., za kwotę 17,8 mln zł. Dofinansowanie tej inwestycji środkami z Unii Europejskiej to: 12,4 mln zł.

- Satysfakcja jest duża, bo w miejscu, gdzie był koszarowy teren i szczere pole, powstała dwupasmowa ulica – nie kryje zadowolenia Tadeusz Niedźwiedzki, prezes OPDM.     

Ta inwestycja powstała między innymi z myślą o osobach pracujących w Suwalskiej strefie Ekonomicznej. Dzięki temu odcinkowi pracownicy fabryk mieszczących się przy ul. Raczkowskiej będą mogli wrócić do swoich domów dwupasmową ulica Utrata i Pułaskiego i ominąć całe centrum Suwałk – powiedział dziś  Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk – To pierwszy z oddanych do użytkowania odcinków „Trasy Wschodniej”. Jeszcze w tym roku oddamy do użytkowania ul. Sejneńską, a w 2019 roku ulice Rotmistrza Witolda Pileckiego raz 100-lecia Niepodległości – podsumował Prezydent Suwałk.

 Czesław Renkiewicz wspólnie z Anną Naszkiewicz, wicemarszałek województwa, Cezarym Cieślukowskim, wiceprzewodniczącym sejmiku oraz Tadeuszem Niedźwiedzkim, prezesem OPDM Olecko włączyli sygnalizację na skrzyżowaniu uli Leśnej i Wojska Polskiego. Tym samym ulica została oddana do użytkowania.

 

 

 WD

Źródło: UM Suwałki 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*
 
 
Sponsor pogody
Pogoda
Newsletter

Jeżeli chcesz otrzymywać od nas informacje o nowych wiadomościach w serwisie podaj nam swój e-mail.

Kursy walut
08.06.2021 Kupno Sprzedaż
EUR 0.00% 4.4908 4.5816
USD 0.00% 3.7773 3.8537
GBP 0.00% 5.2679 5.3743
CHF 0.00% 4.1839 4.2685
05.08.2021

Gruz

Dodaj nowe ogoszenie