04.05.2022

From Game to STEM. Kontynuacja międzynarodowego projektu w III LO [zdjęcia]

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach pod opieką Marcina Hościłowicza współtworzy projekt edukacyjny sfinansowany ze środków Unii Europejskiej „From Game to STEM" w ramach programu Erasmus+.

Ideą przedsięwzięcia jest pogłębienie wiedzy z przedmiotów ścisłych, rozwijanie kompetencji kluczowych, pasji i zainteresowań uczniów, jak również poznawanie miejscowej kultury i oczywiście praktyczna nauka języków.

Suwalska młodzież w przyjaznej atmosferze wykonuje powierzone im zadania, wdraża własne pomysły i tworzy wyjątkowe projekty. Przy okazji może zwiedzić wiele ciekawych miejsc, poznać wyjątkowych ludzi i skosztować regionalnych potraw. W pracę zaangażowanych jest wielu uczniów i nauczycieli III LO. 

Drugi etap projektu odbył się na terenie Hiszpanii w dniach 24-30.04.2022 r. Młodzież, pracując w grupach międzynarodowych, wykonała eksperymenty chemiczne na bazie oliwy z oliwek. Oprócz tego zwiedziła wiele miejsc, m. in. tłocznie oliwy, a także poznała miejscową historię i kulturę. Porozumiewając się w języku angielskim, uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w naukach humanistycznych i ścisłych. 

Kolejne etapy odbędą się w Serbii i Bułgarii. Po ostatnim etapie na platformie internetowej "Arduino" ukaże się zbiór gier edukacyjnych w ramach zakończenia projektu.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*