13.07.2022

Gmina Suwałki. Świetny wynik ósmoklasistów z Płociczna - Tartak na egzaminie z matematyki

Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Płocicznie – Tartak uzyskali najwyższy średni wynik egzaminu ósmoklasisty z matematyki spośród szkół publicznych w powiecie suwalskim. Wynosi on 76% wszystkich możliwych do zdobycia punktów. Tymczasem średni wynik egzaminu ósmoklasisty w kraju to 57%.

Przypomnijmy, że średni wynik z języka polskiego to 60%, a z języka angielskiego 67%.

Jak informuje Katarzyna Gałaszewska, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Lotników Polskich w Suwałkach, absolwenci tej szkoły w tym roku napisali egzamin z języka polskiego na 55%, z matematyki na 76%, a z języka angielskiego na 71%. Do egzaminów przystąpiło 13 osób.

Natomiast w Nowej Wsi egzamin ósmoklasisty w tym roku zdawało 11 absolwentów. Z języka polskiego uzyskali oni średnio 53%, z matematyki 50%, a z języka angielskiego – 47%.

Ósmoklasiści ze Szkoły Podstawowej im 2. Pułku Ułanów Grochowskich w Przebrodzie zdobyli odpowiednio: z języka polskiego 49%, z matematyki 53%, a z języka angielskiego 59%. Egzamin w Przebrodzie zdawało 14 osób.

Absolwenci Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Starym Folwarku napisali egzamin z języka polskiego na poziomie 56%, z matematyki – 57%, a z języka angielskiego – 59%. Do egzaminu przystąpiło 21 ósmoklasistów.

Średni wynik w gminie Suwałki to 52% z języka polskiego, 57% z matematyki oraz 59% z języka angielskiego.

(just); fot. Gmina Suwałki

 

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*