15.02.2023

Mrozu i rockowy The Brew wystąpią w biletowanym koncercie otwarcia Suwałki Blues Festival

W mieście pojawiły się plakaty, ruszyła sprzedaż biletów na koncert, który w czwartek, 6 lipca w hali Suwałki Arena rozpocznie tegoroczną edycję Suwałki Blues Festivalu.

Gwiazdą wieczoru będzie Mrozu, od kilkunastu lat jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy popowych, ale wykonujący tez inne gatunki ,muzyczne kompozytor i autor tekstów, laureat wielu muzycznych nagród i festiwali.. Do jego najbardziej znanych przebojów należą „Złoto”, „Jak nie my to kto”, „Aura”, „Szerokie wody”, „Galacticos.”

- Koncerty Mroza, to niezwykłe muzyczne widowisko i energetyczna dawka szaleństwa, zarówno na scenie, jak i pod nią - zachęcają organizatorzy. - Artysta i jego zespół wyróżniają się znakomitą dbałością o każdy muzyczny i wizualny szczegół, która potrafi wzbudzić podziw wśród zgromadzonej na koncercie publiczności.

Nie mniej energetycznie i szaleńczo powinno być podczas poprzedzającego występ Mroza brytyjskiego zespołu The Brew. Grające klasyczny rock trio tworzą śpiewający gitarzysta Jason  Barwick i Kurt Smith – perkusja oraz gitarzysta Tim Smith , prywatnie  ojciec Kurta.

- Zespół w całej Europie przyciąga rzesze fanów występując w klubach i na największych festiwalach rockowych. Przejawem uznania są czołowe miejsca w różnego rodzaju rankingach. W Polsce wystąpili wielokrotnie w tym na festiwalu Woodstock w Kostrzynie – informują organizatorzy. -  The Brew to zespół koncertowy, który emanuje ze sceny niezwykłą magią klasycznego rocka. Swoimi występami odkrywa świat radości z grania na żywo i kontaktu z publicznością, przypominając czasy Led Zeppelin i Hendrixa. Koncert THE BREW to po prostu pozycja obowiązkowa w kalendarzu rock fana.

Więcej o przebojach i dokonaniach Mroza oraz The Brew, oraz szczegółach koncertu otwracia 16. Suwalki Blues Festivalu można przeczytać, obejrzeć i uslyszeć TUTAJ    

Kosztujące 100 zł bilety na koncert otwarcia można kupić strona SOK >>>KUP TERAZ , kupbilecik.pl, ebilet.pl, bilety24.pl.

Zostawcie scenę na Kościuszki

Pozostałe dni festiwalu to już koncerty otwarte. Trwa dyskusja nad pomysłem przeniesienia jednej z dwóch głównych scen, tej przy na Kościuszki przy ratuszu, na teren bulwarów przy Starej Łaźni. W glosach docierających do nas przeważają  przeciwnicy tej koncepcji. Przekonują, że SBF straci wówczas swoją główną zaletę, jaką jest błyskawiczny czas przemieszczenie się z jednej głównej sceny pod drugą oraz też niepowtarzalny, piknikowo-towarzyski  klimat. Park Konstytucji 3 Maja i ulica Kościuszki na dwa dni tworzą muzyczno-rozrywkową całość, którą uzupełnia tętniącą życiem ulica Chłodna. Przeniesienie sceny sprzed ratusza na bulwary uderzyłoby we właścicieli położonych w centrum barów, lokali i sklepów     

 

   Tomasz Organek na głównej scenie Suwałki Blues Festival przy ratuszu

Wojciech Drażba

Źródło: Suwalski Ośrodek Kultury

Fot. Suwalki24.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*