14.02.2024

Suwałki. Mieszkańcy oraz właściciele i pracownicy firm od lat domagają się normalnego dojazdu

To jest jedyna od dawna nasza prośba do władz miasta, mamy olbrzymi problem, który musimy wreszcie załatwić – mówi Kasper Godlewski, dyrektor firmy Stollar Systemy Okienne.

Chodzi o dojazd, a raczej brak możliwości dojazdu do tego i innych przedsiębiorstw drogą biegnącą od ulicy Północnej. Podczas takiej pogody jak teraz, po roztopach, opadach śniegu czy deszczu, przejazd po pełnej dziur nawierzchni jest praktycznie niemożliwy.

Narzekają okoliczni mieszkańcy i prawie 300 pracowników, którzy niszczą zawieszenia w swoich autach.  Jeszcze większe straty ponoszą kooperanci dostarczający materiały do produkcji, no i same firmy, których wyroby podczas transportu tą drogą ulegają uszkodzeniu. Słono kosztują naprawy ciężarówek.

- Powyższy fakt był już Państwu kilkukrotnie sygnalizowany, ale nie została podjęta żadna interwencja, a stan drogi ulega dalszemu pogorszeniu – skarżą się szefowie Stollaru oraz Zakładu Przerobu Drewna Hedan Pak i drukarni Xpression w złożonym w środę, 14 lutego  Wniosku do prezydenta Suwałk o remont nawierzchni drogi stanowiącej dojazd z ulicy Północnej biegnącej przez działki o nr 24538, 24814, 24819/6.

 

 

Złożyli wniosek na piśmie, bo, jak opowiadają, podczas czterech latach starań w Ratuszu i Zakładzie Dróg i Zieleni padały tylko słowne obietnice. Próbowali pokonać problem poprzez projekty w budżecie obywatelskim, które ostatecznie się nie kwalifikowały, poprzez inicjatywy lokalne, proponowali partycypację w kosztach, z rozłożeniem ich części na raty.

- Nasze firmy nie mogą normalnie funkcjonować, dłużej nie możemy czekać. Droga z taką nawierzchnią w ogóle nie powinna zostać dopuszczona do ruchu – przekonuje Kasper Godlewski. – Trzeba ją natychmiast naprawić i jak najszybciej zmodernizować, dostosować do panujących warunków. Zainteresowaliśmy sprawą radnych i lokalnych działaczy, przygotowujemy petycję pracownikow i mieszkańców, chcemy doprowadzić do rzeczowej debaty.

Wkrótce powinniśmy poznać odpowiedź na Wniosek, złożony do prezydenta Suwałk.

 

Wojciech Drażba

udostępnij na fabebook
15.02.2024, 10:53:54

Road

Niestety, ale większość nawierzchni w mieście nadaje się tylko do remontu. Nawet te asfaltowe, to poza Utratą, Reja i najnowszymi ulicami jedna wielka, spękana łata.

Skomentuj:
nick*
komentarz*