25.11.2022

Suwałki. Nadal brak chętnych na dostawę energii elektrycznej w 2023

Do drugiego przetargu na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb Miasta Suwałki, jednostek organizacyjnych Miasta Suwałki i innych suwalskich podmiotów oraz Gminy Raczki i jednostek organizacyjnych Gminy Raczki w 2023 r. nie zgłosił się żaden oferent.

Identycznie, jak przed kilkoma tygodniami do pierwszego przetargu. Oba zostały unieważnione. Ten drugi w piątek, 25 listopada. Pewny dostaw prądu może być tylko Zespół Szkół Technicznych.

„W przedmiotowym postępowaniu w wyznaczonym terminie tj. do dnia 25 listopada 2022 r. godz. 9:00 nie wpłynęła żadna oferta. Mając powyższe na względzie, na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp., Zamawiający unieważnia ww. postępowanie", głosi komunikat Urzędu Miasta.

Miasto przewidziało na ten cel 21.775.230,50 złotych brutto, czyli tyle samo, co w pierwszym przetargu, do którego nikt nie przystąpił.

PEC dostarczy prąd dla potrzeb Zespołu Szkół Technicznych

Oddzielny przetarg UM ogłosił na dostawę energii elektrycznej dla potrzeb Zespołu Szkół Technicznych. Zgłosiło się tylko Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej z Suwałk. Jego oferta opiewa na  241.83254 zł, podczas gdy miasto zapanowało wydać na ten cel 98.877.28 zł brutto. Prezydent zdecydował się mimo to przyjąć ofertę PEC. Taniej już pewnie nie będzie.

 

WYG; fot. pixabay

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*