17.02.2022

Uczniowie z III LO w Suwałkach biorą udział w międzynarodowym projekcie From Game to STEM [zdjęcia]

Młodzież III Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach współtworzy projekt edukacyjny „From Game to STEM" w ramach programu Erasmus+ Akcja 2 Partnerstwo strategiczne.

Ideą przedsięwzięcia jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów przedmiotami ścisłymi, poznawanie miejscowej kultury i oczywiście praktyczna nauka języków.

- Suwalska młodzież w przyjaznej atmosferze wykonuje powierzone im zadania, ale także wdraża własne pomysły i tworzy wyjątkowe projekty. Przy okazji może zwiedzić wiele ciekawych miejsc,  poznać wyjątkowych ludzi i skosztować regionalnych smakołyków. W pracę zaangażowanych jest wielu uczniów i nauczycieli III LO - informuje Marcin Hościłowicz, nauczyciel języka angielskiego w III LO.

Pierwszy etap prac został realizowany w dniach 07-11.02 na terenie Turcji. Kolejne odbędą się u partnerów na terenie Hiszpanii, Bułgarii, Serbii i oczywiście w Suwałkach.

Głównym celem projektu jest stworzenie zbioru gier edukacyjnych związanych z różnymi przedmiotami i udostępnienie ich na platformie internetowej - „Arduino". Dzięki temu z owoców pracy tej międzynarodowej grupy będą mogli korzystać uczniowie i nauczyciele ze szkół na całym świecie.  

Szkolnym koordynatorem projektu jest Marcin Hościłowicz. Projekt jest w finansowany ze środków Unii Europejskiej.

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*