29.03.2024
20:30

20.11.2021

Chojniczanka Chojnice – Wigry Suwałki 1:0. Nieudany rewanż i debiut trenera [opinie, wyniki, tabela]

Nie udało się zespołowi Wigier Suwałki zrewanżować drużynie Chojniczanki za inauguracyjną wysoką porażkę (0:4) i przerwać trwającej od początku sezonu fatalnej serii bez zwycięstwa na wyjeździe.

W debiucie nowego trenera - Grzegorza Mokrego, Biało – Niebiescy przegrali w Chojnicach 0:1, a jedyną bramkę po przepięknym uderzeniu z woleja zdobył Łukasz Wolsztyński. Szkoda tej porażki, bowiem trzecia w tabeli Chojniczanka odskoczyła nam już na 7 punktów.

Na mecz 18. kolejki eWinner 2 Ligi w wyjściowym zestawieniu gospodarzy zabrakło Szymona Skrzypczaka i pauzujących za kartki Marcina Grolika i Michała Grobelnego, co dało szansę na grę od pierwszej minuty dla Mateusza Bartosiaka, Pawła Czajkowskiego Kacpra Kasperowicza i Mateusza Klichowicza.

Z kolei nowy trener Wigier nieobecnego Patryka Mularczyka zastąpił Bartłomiejem Prętnikiem, a w przodzie po raz pierwszy w tym sezonie wybiegł od początku Michał Żebrakowski.

Już od pierwszych minut tego meczu dośwaidczeni gracze Chojniczanki jasno starali się pokazać, że to oni podyktują swoje warunki i powoli budując swoje sytuacje dłużej będą utrzymywać się przy piłce. Biało – Niebiescy rozpoczęli mecz w niskiej obronie i przesuwając się w bliskich odległościach od siebie mieli tym samym utrudniać zadanie gospodarzom.

Plan pilnowania dostępu do własnej bramki spalił pod koniec pierwszego kwadransa gry. Po dośrodkowaniu Michała Mikołajczyka w pole karne Wigier, piłkę przed linię 16 metra wybił głową Tomasz Lewandowski, a tam do futbolówki dobiegł Łukasz Wolsztyński i mocnym strzałem z pierwszej piłki nie dał szans na udaną interwencję suwalskiemu bramkarzowi. Piękny gol, Chojniczanka szybko objęła prowadzenie i już do ostatniego gwizdka go nie oddała.

Wydawało się, że po straconej bramce do odważniejszych ataków ruszą piłkarze Wigier, ale tak się jednak nie stało. Biało–Niebiescy wciąż zbyt pasywnie, skupiając się jedynie na defensywie upatrywali szans w przeprowadzeniu kontrataków, które się nie przytrafiły. Piłką grała Chojniczanka i swoją kolejną dobrą sytuację miała w 30 minucie. Po rzucie rożnym piłka wróciła przed pole karne do Mateusza Klichowicza, który mocnym strzałem podobnym do tego w wykonaniu Wolsztyńskiego zmusił Hieronima Zocha do ogromnego wysiłku podczas interwencji.

Jeszcze raz groźnie pod bramką Wigier było pięć minut później. Prostopadłe podanie w szesnastkę od Łukasza Wolsztyńskiego otrzymał Klichowicz, który technicznym odegraniem piętką wystawił piłkę Kamilowi Mazkowi, a ten w dogodnej sytuacji uderzył w boczną siatkę bramki suwalczan.

- Pierwszą połowę przespaliśmy. Zagraliśmy bardzo słabo, byliśmy bardzo pasywni i w grze obronnej, i przede wszystkim nie wykreowaliśmy żadnej sytuacji – podsumował pierwszą odsłonę trener Grzegorz Mokry.

Jego podopieczni w pierwszej połowie oddali tylko jeden strzał za sprawą Michała Żebrakowskiego, ale był on bardzo niecelny. Aby coś w tym spotkaniu wskórać, szkoleniowiec Wigier postanowił zmienić nieco styl gry zespołu i w drugiej części spotkania Biało – Niebiescy wyszli z próbą przejęcia inicjatywy, a po stracie piłki narzucali na rywali pressing.

W 53 minucie mógł być już remis. Ze środkowego koła prostopadłą piłkę w pole karne posłał Mikołaj Łabojko, którą świetnie przyjął sobie Denis Gojko. Pomocnik Wigier podcinając piłkę przelobował bramkarza gospodarzy, ale futbolówka swój lot zakończyła na słupku bramki. To była najdogodniejsza sytuacja Wigier w tym meczu.

Chwilę później pilkarze suwalskiej druzyny kilkukrotnie postraszyli bramkarza gospodarzy. Po akcji na prawym skrzydle z ostrego kąta mocno na bramkę uderzył Kacper Michalski, ale czujnie obronił to Kamil Broda. Potem mieli rzut rożny i po kombinacyjnym jego rozegraniu gospodarze zablokowali strzał Michała Ozgi. Kilkadziesiąt sekund później prostopadłe podanie otrzymał Michał Żebrakowski, ale jego strzał także został zblokowany.

Po chwilowej przewadze w konstruowaniu akcji przez Wigry do gry wróciła Chojniczanka, która mogła podwyższyć wynik i tym samym zamknąć ten mecz. Futbolówkę przed narożnikiem pola karnego otrzymał Filip Karbowy, ale na szczęście dla suwalczan, były gracz Wigier mocnym uderzeniem zakręcając piłkę w kierunku bramki trafił w słupek.

Po 70 minutach gry na pierwsze zmiany zdecydował się trener Grzegorz Mokry. Mało produktywnego Michała Żebrakowskiego zastąpił Kosei Iwao, a Bartłomieja Babiarza - wracający do coraz wyższej dyspozycji Robert Bartczak. Po chwili z przodu szarpał także Kamil Adamek, który wszedł w miejsce zmęczonego już Denisa Gojko.

W 78 minucie Biało – Niebiescy wykreowali sobie ostatnią w tym spotkaniu groźną sytuację. Po dobrym podaniu piłkę w polu karnym przyjął Kosei Iwao i odegrał do Kacpra Michalskiego. Strzał pomocnika Wigier znów wybronił golkiper gospodarzy.

- Druga połowa to znaczna poprawa w naszej grze. Więcej odwagi, więcej czasu przebywaliśmy na połowie rywala. Zmniejszyliśmy odległości między sobą i to spowodowało, że mieliśmy wyśmienitą sytuację Denisa Gojki. Też żałujemy bardzo dobrze rozegranego stałego fragmentu gry, gdzie nasz zawodnik był na piątym metrze z piłką i miał dogodną sytuację. Niestety to za mało, żeby wywieźć punkt z trudnego terenu – ubolewał szkoleniowiec Wigier.

Czas uciekał i niestety gracze Chojniczanki to wykorzystali. Wypychając suwalczan z własnej połowy gospodarze oddalili grę od własnej bramki i utrzymując się przy liniach końcowych boiska mieli liczne stałe fragmenty gry w postaci rzutów rożnych, które nie przynosiły zagrożenia, a były jedynie spokojnym wyczekaniem do ostatniego gwizdka arbitra.

Podopieczni Tomasza Kafarskiego po raz kolejny udowodnili, że przed własną publicznością są bezkompromisowi. Mając dwie porażki odnieśli już siódme zwycięstwo i ani razu nie podzielili się punktami z przyjezdnymi.

- Chwała drużynie, że w tych trudnych warunkach dowieźliśmy te 1:0. To bardzo cenne zwycięstwo. Druga połowa do poprawy, ale cieszy końcowy efekt – komentował po meczu Tomasz Kafarski.

Po drugiej wyjazdowej porażce z rzędu, drużyna Wigier spadła na 10. lokatę w tabeli. Przed nią ostatnie dwa bardzo trudne mecze w tym roku. Już za tydzień do Suwałk przyjedzie KKS Kalisz, który dziś wygrał 1:0 z Olimpią Elbląg.

Chojniczanka Chojnice - Wigry Suwałki  1 : 0 (1:0)

Gole: Łukasz Wolsztyński 14

Żółte kartki: Tomasz Mikołajczak - Tomasz Lewandowski, Bartosz Prętnik, Kacper Michalski

Chojniczanka: Kamil Broda – Mateusz Bartosiak, Damian Byrtek, Kacper Kasperowicz, Michał Mikołajczyk , Paweł Czajkowski, Filip Karbowy (90+2. Maciej Kona), Kamil Mazek (87. Sebastian Olszewski), Łukasz Wolsztyński (87. Sam van Huffel), Mateusz Klichowicz (83. Szymon Emche), Tomasz Mikołajczak (83. Artur Pląskowski)

Wigry: Hieronim Zoch – Kacper Michalski, Michał Ozga (90. Piotr Pierzchała), Tomasz Lewandowski, Łukasz Bogusławski – Mikołaj Łabojko, Bartłomiej Babiarz (73. Robert Bartczak), Bartosz Prętnik, Mariusz Rybicki, Denis Gojko (79. Kamil Adamek) – Michał Żebrakowski (73. Kōsei Iwao)

Sędzia: Konrad Gąsiorowski (Biała Podlaska)

Pozostałe wyniki i paray 18. kolejki:

Sobota, 20.11.

Olimpia Elbląg - KKS 1925 Kalisz  0 : 1 (0:1)

Gol: Mateusz Wysokiński 22

Żółte kartki: Adrian Piekarski - Michał Borecki, Mateusz Wysokiński, Mateusz Gawlik, Toni Segura

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Sokół Ostróda  1 : 3  (0:2)

Gole: Jakub Kołaczek 46 - Gian Mendez 1, Arturo Liaz 27, Kamil Kurowski 48

Żółte kartki: Michał Wrzesiński - Ernest Dzięcioł, Jan Klimek, Mateusz Bondarenko, Jakub Żyznowski

Hutnik Kraków - Śląsk II Wrocław  0 : 1 (0:1)

Gol: Sebastian Bergier 11 (z karnego)

Żółte kartki: Dominik Zawadzki – Olivier Wypart, Sebastian Bergier, Kacper Radkowski, Mariusz Idzik, Szymon Michalski

GKS Bełchatów - Wisła Puławy  1 : 1 (0:0)

Żółte kartki: Łukasz Wroński, Jakub Miarka, Szymon Sołtysiński - Ariel Wawszczyk, Błażej Cyfert

Motor Lublin - Znicz Pruszków  1 : 1  (1:0)

Gole: Damian Sędzikowski  14 – Jakub Ostrowski  63

Żółte kartki:  Damian Sędzikowski, Piotr Kusiński – Jakub Górski

Niedziela, 21.11.

Lech II Poznań - Radunia Stężyca  12:00

Mecze odwołane po potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem zawodników Pogoni Siedlce i Stali Rzeszów.

9:34

GKS Bełchatów został ukarany odjęciem czterech punktów za zaległości finansowe.

15 goli – Michał Fidziukiewicz (Motor)

7 goli – Tomasz Foszmańczyk (Ruch Chorzów), Piotr Giel (KKS 1925 Kalisz), Maciej Górski (Pogoń Siedlce), Damian Michalik (Stal Rzeszów), Adrian Paluchowski (Wisła Puławy),

6 goli – Bartosz Bartosiak (Wisła Puławy), Sebastian Bergier (Śląsk II), Jean Franco Sarmiento (Pogoń Grodzisk Mazowiecki), Mariusz Gabrych (Znicz), Tomasz Mikołajczak (Chojniczanka Chojnice), Szymon Skrzypczak (Chojniczanka Chojnice),

5 goli – Carlos Daniel (Wisła Puławy), Michał Feliks (Garbarnia Kraków), Łukasz Janoszka (Ruch Chorzów), Wojciech Łuczak (Radunia), Andreja Prokić (Stal Rzeszów),