03.04.2023

BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Malow Suwałki. Wstęp do walki o 9. miejsce [u nas relacja na żywo]

Asseco Resovia Rzeszów wygrała fazę zasadniczą PlusLigi, a ostatnio sięgające po prymat zespoły ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Jastrzębskiego Węgla zajęły na tym etapie 4. i 3. miejsce.

Pary ćwierćfinałowe play-off o mistrzostwo Polski (do trzech wygranych, gospodarzami pierwszego i drugiego oraz ewentualnie piątego meczu będą zespoły z wyższych miejsc w tabeli) tworzą: Asseco Resovia – Stal Nysa, Warta Zawiercie – Indykpol AZS Olsztyn, Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk i ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa.

Z PlusLigi spada beniaminek, BBTS Bielsko-Biała, a na 15. miejscu rozgrywki zakończył i już ma wolne Cerrad Enea Czarni Radom.

W dwumeczu o 13. miejsce (gospodarzem pierwszego meczu jest niżej notowany zespól, w przypadku remisu decyduje złoty set) zmierzą się Cuprum Lublin i Barkom Każany Lwów.

Dzisiaj okaże się, kto pojedzie do GKS-u Katowice na pierwsze spotkanie dwumeczu o 11. pozycję, no i kto zagra o 9. miejsce.

Ślepsk Malow będzie pewny gry o 9. lokatę, jeżeli w rozpoczynającym się o 17:30 spotkaniu pokona BBTS Bielsko-Biała za 3 punkty. Jeżeli zaś wygra lub przegra po tie-breaku, będzie musiał czekać na rozstrzygnięcie wieczornego meczu LUK Lublin – PGE Skra Bełchatów.

W grudniu w Suwalki Arenie drużyna Dominika Kwapisiewicza wygrała z mającym w składzie byłych siatkarzy Ślepska Wojciechem Siekiem i Adrianem Hunkiem  BBTS-em 3:0, w setach do 21, 19 i 15. O tym, czy dzisiaj Biało-Niebiescy powtórzą ten wynik, przekonają się Państwo śledząc nasza relacje na żywo. Zapraszamy od godz. 17:30.

Wyniki i pary 30. kolejki PlusLigi

Piątek, 31.03.

Aluron CMC Warta Zawiercie – Cuprum Lubin   3 : 2 (22:255, 25:22, 25:11, 21:25, 15:13)

GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów  0 : 3 (18:25, 21:25, 21:25)

Sobota, 1.04.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel  3 : 1 (23:25, 25:23, 25:22, 25:20)

Niedziela, 2.04.

Trefl Gdańsk – Projekt Warszawa   3 : 2 (21:25, 25:17, 25:23, 15:25, 15:12)

Indykpol AZS Olsztyn – Cerrad Enea Czarni Radom  3 : 1 (24:26, 25:21, 25:13, 25:21)