29.03.2024
20:30

18.03.2023

LUK Lublin – Ślepsk Malow Suwałki 3:1. Na własne życzenie coraz dalej od play-off

Biało-Niebiescy sami sobie utrudniają sytuację. Przed tygodniem u siebie przegrali z Olsztynem, teraz w Lublinie. Co prawda przegrywa też 8. w tabeli Stal Nysa, ale wciąż mamy do niej 5 punktów straty, a przed sobą mecze z ZAKSĄ, Wartą Zawiercie i BBTS-em Bielsko-Biała.

Stal Nysa zagra jeszcze tylko z Projektem w Warszawie, a suwalską drużynę czekają teraz dwa mecze u siebie z piekielnie silnymi rywalami – już w najbliższy wtorek o 17:30 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i w sobotę o 14:45 z Aluronem CMC Wartą Zawiercie. Jeżeli nie wygramy któregoś z nich, pojedziemy do ostatniej w tabeli ekipy z Bielska-Białej zagrać o pietruszkę.

Ślepsk Malow miał dzisiaj zdobyć komplet punktów w pogrążonym w kryzysie Lublinie, ale to gospodarze cieszyli się z 3 oczek. Swoje zrobiła zmiana trenera i zasada „nowej miotły”, znakomita dyspozycja w ataku i na zagrywce Matusza Malinowskiego oraz, w trochę mniejszym stopniu, Nicolasa Szerszenia.

Nam na pewno nie pomógł brak Pawła Halaby, który wchodził tylko na zagrywki, ani nerwowość w grze, głównie w odbiorze. Biało-Niebiescy przegrali zasłużenie i musza do wtorku mocno popracować nad odzyskaniem formy i wigoru.

Pierwszego seta w Lublinie, dokąd wybrała się spora grupa kibiców Biało-Niebieskich, Ślepsk Malow  zaczął obiecująco. Po przyj ciach w punkt, Matias Sanchez uruchmiał na skrzydłach Bartosza Filipiaka, który chciał się przypomnieć z jak najlepszej strony niedawnemu klubowi i zdobył aż 28 punktów, sprytnie atakujących Adriana Buchowskiego i Mirana Kujundzicia oraz środkiem Andreasa Takvama. Podopieczni Dominika Kwapisiewicza prowadzili jednym - dwoma punktami, ale tylko do stanu 17:16. Wystarczyły dwa proste błędy w konstruowaniu akcji i następująca po nich seria nieskończonych ataków, by sytuacja się odwróciła. Dzięki precyzyjnym i mocnym zagrywkom Mateusza Malinowskiego, to LUK zyskał przewagę i bezpiecznie dowiózł ją do końca – 25:21.

W drugim secie, po zagrywkach Nicolasa Sancheza i bloku Wojciecha Włodarczyka, gospodarze uciekli na 8:3, a potem aż na 20:13. Siatkarze suwalskiej drużyny nie dali się zmiażdżyć, ambitnie gonili i nawet złapali kontakt. Zespól z Lublina wytrzymał presję, przy stanie 23:22 wygrał akcję, a w seta zagrywka daleko w aut zakończył nasz środkowy, Andreas Takvam – 25:23.

Wydawało się, że ten mecz szybko się skończy tym bardziej, że i w trzeciej części drużyna Macieja Kołodziejczaka, dotychczasowego asystenta Dariusza Daszkiewicza, prowadziła 6:2 i 10:7. Biało-Niebiescy się nie poddawali, do poziomu Bartosza Filipiaka dociągnęli w ataku Miran Kujundzić oraz Adrian Buchowski i Ślepsk Malow wyrównał, a potem doprowadził do gry na przewagi. Zdenerwowanych takim obrotem sprawy gospodarzy pognębił Andreas Takvam, który zakończył i tego seta, ale już nie błędem, tylko atakiem po kontrze, wypracowanej piekielnie silną zagrywką Cezarego Sapińskiego.

Było już tylko 2:1 w setach dla LUK-u i w nasze serca wstąpiła nadzieja w to, że drużyna Dominika Kwapisiewicza doprowadzi do tie-breaka. Niestety, po zagrywkach Nicolasa Szerszenia zespól z Lublina odjechał na 4:1, uspokoił nerwy i kontrolował sytuację. Biało-Niebiescy musieli ryzykować,, a że byli wytraceni z równowagi, nie wychodziło im to na dobre. LUK prowadził 13:8, a po serii fatalnych zagrań gości odskoczył aż na 21:14. Seta na 25:16 i mecz n 3:1 skończył Nicolas Szerszeń, były przyjmujący suwalskiej drużyny.

LUK Lublin po raz drugi w sezonie, bo w Suwałkach wygrał 3:2 okazał się lepszy od Ślepska Malowu, od którego dzieli go już tylko punkt. Taka sama stratę do nas ma Skra Bełchatów, którą w niedzielę czeka arcytrudne spotkanie z Jastrzębskim Węglem. Przed tygodniem Skra na wyjedzie sensacyjnie wygrała 3:0 z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i chce powtórzyć ten wyczyn, zepchnął Ślepsk Malow z 9. pozycji w tabeli i liczyć się w grze o play-off.

Nam wypada trzymać kciuki za Czarnych Radom, żeby w niedzielę do cna wymęczyli ZAKSĘ, która zawita do Suwałki Areny już we wtorek.

LUK Lublin - Ślepsk Malow Suwałki 3 :1 (25:21, 25:23, 29:31, 25:16)

LUK: Nowakowski (10), Komenda (1), Malinowski (23), Szerszeń (17), Stjer (6), Włodarczyk (15), Gregorowicz (libero) oraz Torelli i Jóźwik

Ślepsk Malow: Sanchez (2), Filipiak (28), Kujundzić (14), Takvam (10), Buchowski (13), Sapiński (5), Czunkiewicz (libero) oraz Żakieta, Magnuszewski i Halaba

MVP: Mateusz Malinowski