11.05.2023

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla mistrzami Polski. Jeden z nich trafi do Ślepska Malowu Suwałki

Zawodnicy suwalskiego klubu zajęli 9. miejsce w PlusLidze i zakończyli sezon, ale jeżdżą na spotkania z dziećmi, młodzieżą oraz ze sponsorami, wypełniają marketingowe zobowiązania kontraktowe.

- Do 26 maja zamierzamy odwiedzić około 100 szkół, firm i instytucji, spotkać się z rzeszą około 10 tysięcy osób - informuje Wojciech Winnik, prezes Ślepska Malowu Suwałki. - Lada dzień zaczniemy ogłaszać nazwiska zawodników, którzy dołącza do nas w sezonie 2023/2024 - zapowiada.

Jak już informowaliśmy, drużynę Dominika Kwapisiewicza opuszczą rozgrywający Mariusz Magnuszewski, przyjmujący Miran Kujundzić, Adrian Buchowski i Dominik Depowski oraz środkowi Andreas Takvam, Cezary Sapiński i Przemysław Smoliński, a niewykluczone, że także Łukasz Rudzewicz. Prezentację nowych graczy klubowe media mają rozpocząć właśnie od środkowych. Wszyscy mają być przedstawiani pojedynczo, w kolejnych dniach.

-  Każdy z zawodników zasługuje na osobną prezentację, a i kibice będą mieli czas, by podyskutować o poszczególnych siatkarzach - tłumaczy Wojciech Winnik.

Na transferowej giełdzie od kilku tygodni głośno o tym, że Ślepsk Malow zasilić mają m.in. przyjmujący Bartosz Firszt (Czarni Radom) i Słoweniec Ziga Stern (VfB Friedrichshafen / Niemcy) oraz środkowi Konrad Stajer (LUK Lublin), Argentyńczyk Joaquín Gallego (Sporting Lizbona) i Jakub Macyra (Jastrzębski Węgiel).

Wczoraj, 27-letni Jakub Macyra wywalczył z Jastrzębskim Węglem mistrzostwo Polski. W trzecim i ostatnim meczu finału fazy play-off Jastrzębski pokonał broniącą tytułu ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle 3:0 (25:15,25:16, 25:13). Jakub Macyra był w tym spotkaniu rezerwowym, a w całym sezonie wystąpił w 18 spotkaniach, w których zdobył 98 punktów. Będzie miał okazję zagrać 20 maja w jeszcze w jednym, najważniejszym meczu. Tego dnia w Turynie w polskim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów Jastrzębski Węgiel zmierzy się z także i w tych rozgrywkach broniącą tytułu ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

W PlusLidze trwa jeszcze rywalizacja o 3. miejsce, w której Asseco Resovia Rzeszów prowadzi z Aluronem CMC Wartą Zawiercie 2:1 i w najbliższą sobotę w Zawierciu będzie miała okazję postawić kropkę nad "i".

Dzisiaj rozpoczęła się natomiast walka do trzech zwycięstw o awans do PlusLigi między dwoma najlepszymi pierwszoligowcami. MKS Będzin pokonał Exact Systems Norwid Częstochowa 3:0 (25:21, 25:17, 25:18). W Norwidzie występuje były gracz Ślepska Rafał Sobański.

Wojciech Drażba

Fot. plusliga.pl

udostępnij na fabebook
Skomentuj:
nick*
komentarz*